Naprawili oświetlenie nad przejściem, na którym doszło do kilku tragedii [ZDJĘCIA]

5
Fot. Czytelnik
Przez kilkanaście dni nie świeciły w ogóle, a przejście dla pieszych było tak zaciemnione, że ludzie bali się przez nie przechodzić. Tym bardziej, że kilkakrotnie dochodziło tu do tragedii. Mowa o oświetleniu nad przejściem dla pieszych na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach.

– Zginęły tutaj już trzy osoby, kilkanaście zostało potrąconych, a codziennie słychać hamowanie z piskiem opon. Wczoraj przechodziła tędy kobieta. Była na środku pasów, kiedy samochód z piskiem opon zatrzymał się tuż przed jej nogami – mówi jeden z mieszkańców Nowych Skalmierzyc.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Brak oświetlenia na przejściu dla pieszych naprzeciwko komisariatu policji niepokoił mieszkańców tym bardziej, że ulica Kaliska jest największą arterią w mieście i ruch na tym odcinku jest spory. Wszyscy mają w pamięci to, co wydarzyło się w tym miejscu dzień przed Wigilią w 2017 roku (materiał od 11.20). Wtedy zginęła kobieta potrącona przez samochód.

Także portal wlkp24.info interweniował w tej sprawie. Zepsute oświetlenie udało się w końcu naprawić, a mieszkańcy podkreślają – teraz jest znacznie bezpieczniej.

ZOBACZ TEŻ: Kobieta śmiertelnie potrącona na pasach przez śmieciarkę

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Nie ma dnia bez ostrego hamowania z pieskiem opon i klaksonem i chamstwo kierowców którzy otwierają szyby i mają pretensje do pieszych i ich wyzywaja i pozdrawiaja środkowym palcem :/…

  2. Od lat już tam nie mieszkam, ale to przejście jest tragiczne. Nigdy nie widziałem, aby policjanci wyszli i przychamowali pędzących. Moja rada – włączanie się zielonego światła przy prędkości 40 km/h /znam takie przejścia/ i fotoradar na światłach.

  3. Policja ma to pod nosem bo przejście jest pod samym komisariatem ale jak widać brak jakichkolwiek działań w tym kierunku

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick