Kobieta śmiertelnie potrącona na pasach przez śmieciarkę

4
Kolejne śmiertelne potrącenie na pasach w naszym regionie. Dziś przed godziną 10:00 na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Wojska Polskiego/Sienkiewicza przechodząca przez pasy kobieta wpadła wprost pod koła śmieciarki. Piesza zginęła na miejscu. Naoczni świadkowie mówili, że rozmawiała przez telefon. Kierowca ciężarówki jest w szoku. Aktualnie badana jest jego krew.

Było mokro, padał rzęsisty deszcz. Według wstępnych ustaleń kobieta szła lewą stroną ulicy Kolejowej (chodnikiem) w stronę dworca PKP. Prawdopodobnie chciała przejść przez zebrę i kierować się ku Wojska Polskiego. Jak powiedzieli nam obsługujący śmieciarkę mężczyźni przejście dla pieszych pokonała na czerwonym. Wpadła wprost pod koła ciężarówki. Kierowca miał nie widzieć pieszej i gdy ta wchodziła na zebrę z lewej strony śmieciarki ruszył. Z relacji świadków wynika, że rozmawiała przez telefon, który leżał przy niej po całym zdarzeniu.

Sprawę bada ostrowska policja. Na miejscu pojawi się też prokurator.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

4 KOMENTARZE

  1. Jak widać rozmawianie przez telefon na drodze jest niebezpieczne nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych…
    Człowiek jest w tym momencie rozkojarzony i nieuważny – nie skupia się na tym, co wokół niego, tylko pochłonięty jest samą rozmową. A spóźniony przez to refleks ( nawet o parę sekund) może go niestety kosztować nawet życie. A bliskich i kierowcę – traumę na wiele lat…
    Taka bezsensowna śmierć.
    Współczuję wszystkim.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick