Napisali list otwarty do senatora Mikołajczyka. Apelują o „odwagę i mądrość”

76
Przedstawiciele PO, Nowoczesnej, SLD i Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego wysłali list otwarty do senatora Łukasza Mikołajczyka. Proszą go o "odwagę i mądrość" oraz zagłosowanie przeciwko ustawom, które dotyczą reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Pod dokumentem wysłanym do senatora Łukasza Mikołajczyka podpisali się Andrzej Kornaszewski (Platforma Obywatelska), Przemysław Gruszecki (.Nowoczesna) Sławomir Piskorski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Jerzy Wójcicki (Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”). Jego inicjatorzy proszą senatora i kandydata PiS-u na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, aby miał „odwagę i mądrość” w momencie głosowania nad ustawami dotyczącymi reform wymiaru sprawiedliwości i zagłosowanie „przeciwko”. Mowa m.in. o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

„PiS nie ma w Sejmie większości konstytucyjnej 2/3, a mimo to zmienia Konstytucję RP poprzez ustawy zwykłe. Jest to jawne pogwałcenie Konstytucji. W państwie prawa istnieje domniemanie konstytucyjności ustaw. Ten mechanizm działa wówczas, gdy w państwie funkcjonuje niezależny Trybunał Konstytucyjny. Niestety niezależność TK została skutecznie przez PiS zdemontowana. Przeciwko Polsce toczy się postępowanie Komisji Europejskiej z art. 7 Traktatu o UE- o naruszenie praworządności przez rząd polski. Polski rząd otrzymał w tej kwestii oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej z prośbą o odpowiedź- przed ewentualnym skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE. I tym właśnie czasie PiS przyspiesza i nowelizuje po raz kolejny ustawę m.in. o Sądzie Najwyższym” – czytamy w liście otwartym skierowanym do senatora Łukasza Mikołajczyka.

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Mikołajczyk oficjalnie kandydatem na prezydenta Ostrowa. „To polityk wagi ciężkiej”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

76 KOMENTARZE

 1. Czy ma odwagę i mądrość – mam wątpliwości – był normalnym, szanowanym nauczycielem, Dyrektorem Szkoły a teraz jest pisowskim politykiem i uczestniczy w demolowaniu demokracji – smutne ale prawdziwe.

  • Pan Mikołajczyk i PiS jest bardzo odważny reformuja skamielinę rodem z PRL której wasze partie czyli sygnatariuszy listu SLD i PO byliście się po 89 roku zrobić. Panowie ośmieszanie się.

  • Senator jest odważny w przeciwieństwie fi Was. Obrońcy „nadzwyczajnej kasty”. Sygnatariusze listu to postkomuna z SLD i liberałowie z PO którzy, po 8 latach żadnej sfery jeszcze Polakom nie wyjaśnili. A gdzie był w tym wszystkim niezależny WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI? Sądy w Polsce działają bardzo szybko i sprawnie jak ktoś batonika w sklepie ukradnie, albo starsza biedna osoba drzewo w lesie nielegalnie pozbiera. A jak są wielkie afery do sądownictwo nie ma instrumentów. Radykalna reforma jest potrzebna, brawo prezes Kaczyński.

  • Pan Mikołajczyk jest szanowanym i pożądanym człowiekiem i nic tego nie zmieni. Reformujcie Sądy i skończyć z NADZWYCZAJNĄ KASTĄ. Przykład Sędzia Iwulski.

  • Niech sobie piszą listy, mają do tego prawo obywatelskie i konstytucyjne : ))))). Ich działania są najlepszym przykładem, że w Polsce zasady demokracji obowiązują i mają się bardzo dobrze. Brawo PiS, BRAWO PANIE SENATORZE i BRAWO dla prezesa Kaczyńskiego, że reformuje ten zepsuty system Wymiar Sprawiedliwości. Polacy są za w Wami gorąco Wam kibicują i trzymają kciuki.

  • Spotkajcie się z ludźmi poszkodowanymi przez sądy, zamiast głupoty do senatora wypisywać i zawracać Mu głowę waszymi marnymi wypocinami.

  • Sygnatariusze listu do pana senatora, chyba nigdy nie mieli sprawy w sądzie, albo nie byli na otwartej rozprawie dla publiczności. Apeluję do Panów abyście przeszli się i zobaczyli jaka jest arogancja sędziów jakby nie wiadomo kim byli i za co się mieli. Przejdźcie się na rozprawę i sobie zobaczcie z jaką butą są zwykli ludzie traktowani.

 2. Był porządnym i lubianym nauczycielem i dyrektorem – teraz jako Senator PiS uczestniczy w demolowaniu demokracji w Polsce – smutne ale prawdziwe.

  • Pan Senator jest lubiany i szanowany i będzie jeszcze bardziej. Reforma Sądu Najwyższego musi się dokonać. Kto zasiada w SN widzimy przykład sędziego Iwulskiego.

  • Wytrwałości i siły Panie Senatorze bo z tą totalna i niemerytoryczną opozycją łatwo nie macie im tylko zależy na obaleniu rządu i na władzy. Od przegranych wyborów nie mogą się z tym pogodzić.

  • A czy to nie prezydent zatwierdził sędziego Iwulskiego jako zastępcę? Ojej

 3. Tragedia, tak sie poniżać panie Kornaszewski. Niech głosuje jak chce. To sie wszystko odkręci a on trafi w niebyt polityczny z powrotem do swoich czworaków i nigdy więcej go nie zobaczymy. Są inne rzeczy których nie odkręcimy ale to będzie najłatwiejsze.

  • Poniżają się ci, którzy dla bieżących korzyści- pobory senatora, nie zważają na to, że łamią obowiązujące jeszcze podobno w Polsce prawo. Kiedyś zostaną z tego rozliczeni.

  • senator zagłosuje tak jak oczekują tego Polacy, a Polacy chcą reformy Wymiaru Sprawiedliwości. Obywatele chcą oczyszczenia środowiska sędziowskiego i to się stanie.

 4. Gabaryty Wójcickiego predysponują go do zaplecza nowej partii Petru, które to zaplecze jest wożone w bagażnikach samochodów. Takich osobników w bagażnikach zmieści się więcej niż np. takich Kornaszewskich, a waga każdego głosu jest taka sama niezależnie od wagi ciała.

 5. NIE dla MIKOŁAJCZYKA !!! Mam pytanie …. dlaczego nie wróci do szkolnictwa,,,nawet jako DYREKTOR ! Ja odpowiedź mam ,,,,, a WY wyborcy ????

  • TAK, TAK, TAK i jeszcze raz TAK dla Mikołajczyka. WY jako PO, SLD i N nie zrobiliście reformy Wymiaru Sprawiedliwości a mieliście władzę. PiS ma odwagę i reformuje bez strach z żelazną konsekwencją dla tego Pan Mikołajczyk TAK, TAK i jeszcze raz TAK

  • Jestem murem za PANEM SENATOREM MIKOŁAJCZYKIEM!!!!!!!!!!! Reformować Sądownictwo!!!!!!!!!!!

 6. SLD powiązana z Panią Klimek i PO razem pod rękę piszą list. Śmiech na sali a w Radzie Miejskiej idą na ostro. Brawo prezes Kaczyński wiatru zmian w sadownictwie nikt już nie zatrzyma. Panie Senatorze ludzie są z panem.

 7. Wstyd i jesze raz wstyd. Politycy z PO i SLD powini zamilknać i nie wypowiadać się. Przez 25 lat wolnej Polski nie zrobili reformy i akceptowali i nadal akceptują stan patologi w wymiarze sprawiedliwości.

 8. Teraz widać czarno na białym kto broni „nadzwyczajnej kasty” i nie chce zmian w sądownictwie PO i SLD. Ich filozofia polityki jest taka że ma być jak było, bez zmian. Wstyd!!!!!!

 9. Senatorze jesteśmy z panem my wszyscy poszkodowani i pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości w Polsce. Życzymy Panu siły odwagi aby zreformować ten zepsuty Wymiar Sprawiedliwości to obiecaliście nam WYBORCOM. Nie dajecie się zastraszyć totalnej opozycji, która dla zwykłych ludzi nic zrobiła po 89 roku i nadal nic nie robią. Jeżdżą do Niemiec jak Pani prezes Gersdorf oskarża na swoją ojczyznę.

 10. Jako mieszkaniec Ostrowa apeluję do PO, SLD i N aby zakonczyli tą szopkę pod Sądami i aby się nie ośmieszali. Apeluję do waszej mądrości i rozsądku. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ha ha ha ha ha ha

 11. Jeszcze raz dziękuje sygnotariuszom tego listu za niezłomną postawę w obronie Konstytucji i praworządności.
  Wyrazy współczucia dla tych, którzy wierzą, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości, których twarzą jest prokurator stanu wojennego – były członek PZPR Piotrowicz, posłanka Pawłowicz, mgr Ast itp służą dekomunizacji i usprawnieniu pracy sądów i wzmocnieniu niezależności sędziowskiej.

 12. Dziękuję Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, że twado wziął się za tą jedyną skamieline po PZPR czyli polskie sądownictwo. Zrobić porządki wpuścić młodych prawników sędziów. Młodzi kończyli wydziały prawa a do wywodu dostępu nie było bo komuna tam zasiada z liberałami.

 13. Jestem ciekawa jak na najbliższej sesji Rady Miasta będzie PO chwalilo Panią Klimek popieranom przez SLD. Przecież pod Sądami stoją razem ramie w ramie.

  • SLD w Ostrowie na czele z jej przewodniczącym napisze list otwarty do Pana Kornaszewskiego z apele żeby nie atakował na Sesji Rady Miasta Pani Klimek bo, chce wygrać wybory.

  • Ot odezwała się mądra inaczej. Nie widzi różnicy pomiędzy demolowaniem państwa a naszego miasta?

 14. Popieram PiS!!! Ostrowianie są z Wami tylko Wy pomagacie realnie poszkodowanym. Chwała Wam za to. Panie Mikołajczyk niech Pan nie przejmuje się ty listem totalnej opozycji, których wyborcy już ocenili w poprzednich wyborach. PO straciło władzę a SLD nie ma w Sejmie. Obecnie na Sadach chcą wypłynąć i dorwać się do władzy. Nie uda im się to ponieważ ludzie widzą co oni wyprawiają tutaj w kraju i w Brukseli.

 15. Na miejscu SLD to nie zajmowałabym głosu. Partia która na sztandarach miała sprawy socjalne itp. to, przypomijcie sobie jak obniżyliście kryterium dochodowe na osobę z 900 zł na 500 zł o ile dobrze pamiętam. Prze to wile polskich rodzin straciło dodatek rodzinny. I Wy SLD (lewica) macie czelność krytykować Prawo i Sprawiedliwość, które zadbało o Polskie rodziny dając 500 +, a teraz wyprawkę szkolną. Trochę pokory Panie i panowie z SLD.

 16. A ja mam radę i cytat dla protestujących- psy szczekają a my- Róbmy swoje!
  Pewne jest to jedno, że Róbmy swoje!Bo jeżeli ciut się chce,
  Drobiazgów parę się uchowa:Kultura, sztuka, wolność słowa- Kochani,
  Róbmy swoje! Róbmy swoje!Może to coś da- kto wie?
  Rodacy! Róbmy swoje!A Ty, Widzu, brawo bij! Róbmy swoje! A Ty zdrowie nasze pij!
  Niejedną jeszcze paranoję Przetrzymać przyjdzie- robiąc swoje! Kochani,
  Róbmy swoje! Róbmy swoje! Żeby było na co wyjść!

 17. nieroby wzięłyby się za uczciwą pracę a nie łażą pod sąd i robią tam bałagan.
  p.s. jakby co to mam trawę do skoszenia. uczciwie zapłacę.

 18. Cały świat mów że PIS łamie prawo. Mówią o tym autorytety i mówią o tym artyści. Niestety mówią też o tym wkładze UE. Jeśli trybunał w Strasburgu to potwierdzi to spotkają nas sankcje i skończy się kasa z Brukseli.

  • UE niech się lepiej zajmie swoimi problemami z uchodźcami, biurokracją, demokracji w Niemczech, a od Polski łapska niech trzymają daleko. Nasi przodkowie walczyli oto abyśmy mogli sami o osobie stanowić. Ps. Proszę sobie sprawdzić jak w Niemczech sędziowie są wybierani i kto tego dokonuje.

  • Totalna opozycja łamie konstytucje, nie akceptując demokratycznie wybranego rządu!!!

 19. Przez 25 lat mogli dawno zreformować sądownictwo zarówno SLD jak i PO. Skoro nie przeprowadzili reform to teraz niech nie przeszzkadzają PiS-owi. Dosyć i skończyć w końcu z tą nadzwyczajną KASTĄ.

  • Pis był u władzy w latach 2005-2007 i nawet nie pisnął o reformie sądów. Tyle że prokurator generalny Ziobro łamał prawo na maksa. Teraz wymyślili sobie przejęcie sądów i to realizują. Nie ma to nic wspólnego z reformą. To chamskie TKM.

  • Zgadza się PiS w latach 2005-2007 był u władzy przez 2 lata, ale jakich miał koalicjantów zapomniałeś? Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin z którymi jak dobrze pamiętasz nie szło współpracować. Dlatego Prezes Kaczyński rozwiązał Sejm RP i były nowe wybory.

  • Nawet nie próbowali obserwatorze, tylko Ziobro kombinował łamiąc prawo, co zaowocowało śmiercią byłej posłanki Blidy. No i tu pytanie- biegnie 3 rok tej władzy, dlaczego Ziobro tamtej afery teraz nie rozliczył? bo nie było afery???

 20. Jako wnikliwy obserwator ostrowskiej sceny politycznej. Apeluję do PO o „odwagę i mądrość” aby nie atakowali Pani Klimek popieranej przez SLD gdyż jak widać po osobach, które podpisały list w Ostrowie zawiązuje się koalicja postkomunistów z SLD z liberałami z PO.

  • Kolejny „mądry”, któremu się myli polityka krajowa z lokalną. A taki niby wnikliwy. SLD w Ostrowie popiera panią Klimek, PO ma razem z Nowoczesną swojego kandydata na prezydenta. Spytaj raczej kogo popiera minister Dera ze swoimi przystawkami, który w ostatnich wyborach poparł gorąco panią Klimek, a podobno jest w koalicji z PiSem. Kogo popiera jego prawa ręka prezes CRK? Członek PiS, pan prezes MZO? To są ciekawe pytania. Czy kandydat PiS może liczyć na poparcie w/w czy też będą kibicować obecnej prezydent?

 21. Panowie: Andrzej Kornaszewski (Platforma Obywatelska), Przemysław Gruszecki (.Nowoczesna) Sławomir Piskorski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Jerzy Wójcicki (Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”). Specjalna dedykacja dla Was. Piosenka Skaldów pt.”Medytacje wiejskiego listonosza”

  Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone
  Piszą, że kochają, nie śpią lub całują cię
  Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce
  Listy szare, białe, kolorowe
  Kapelusz przed poczta zdejm.

 22. Jako obywatel, oczekuję merytorycznej opozycji, która przedstawia swoje koncepcje rozwiązań danej sprawy. Totalna opozycja aby się ośmiesza i nic nie wnosi sterczeniem pod sądem czy pisaniem apeli. napiszcie i przedstawcie swoje koncepcje.

  • Nie masz za złe władzy, że bezczelnie łamie prawo w Polsce, ale masz za złe opozycji, że protestuje? To już nie hipokryzja, to głupota.

  • Władza nie łamie prawa. Totalna opozycja łamie prawo przemycając postronne osoby w bagażniku na teren Sejmu RP. Skandal!!! Władza reformuje tą zgniliznę jaką jest Polski Wymiar Sprawiedliwości. Bo to politycy PiS obeicali nam Wyborcom.

  • Zwolenniku jakichkolwiek zmian, na gorsze też? Władza odgrodziła się także od ciebie płotem, policją, nie wpuści cię, choćbyś ją kochał na zabój do sejmu, bo się i ciebie boi. Tego nie było nawet w komunie, ale oczywiście, ty jesteś zaślepiony.

 23. Co to jest za system, jeżeli sędzia nie ma nikogo nad sobą? Potem słyszymy w telewizji jak sędziowie czują się ważni i nietykalni. Apeluję o odebranie sędziom immunitetów. Konstytucja na którą się powołują jasno mówi każdy obywatel jest wobec prawa równy.

  • Taki system jest we wszystkich normalnych, demokratycznych krajach. W dyktaturach sędziowie są podporządkowani władzy. No i widzisz dokąd zmierzamy? Będzie ok kiedy sędziowie będą kolegami ministra? Stuknij się w ten pusty łeb!

 24. Panowie Kornaszewski, Piskorski. Mówicie o równości wobec prawa i przestrzeganiu konstytucji. Konstytucja uchwalona w 1997 roku stanowi Artykuł 2 Konstytucji RP stanowi, że „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Artykuł 32 Konstytucji dodaje: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”. Trzeba więc zapytać, jak te dwa cytowane artykuły Konstytucji mają się do art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych, który praktycznie zwalnia sędziów od obowiązku opłacania składek ZUS? Zapisano w nim bowiem, że: „Od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne”. Dlaczego SLD i PO kiedy rządziło nie obłożyło składkami ZUS Sędziów skoro Konstytucja na którą tak często się powołujecie mówi o równości wszystkich obywateli? oczywiście poza NADZWYCZAJNĄ KASTĄ.

  https://infostrow.pl/wiadomosci/sedziowie-nie-placa-skladek-zus/cid,76769,a

  • A czy wojskowi płacą ZUS? A policjanci? To co piszesz jest demagogią. Państwo mogłoby dołożyć wojsku, policji, sędziom i jeszcze pewnie prokuratorom (nie jestem pewien) opłatę na ZUS, a potem ją zabierać, ale ile musiałoby wywalić znowu z budżetu? To nie ma nic wspólnego z równym czy nie równym traktowaniem, to państwo sobie zaoszczędziło dodatkowej roboty, dodatkowych urzędników itp. Co zyskał by lub stracił sędzia gdyby państwo najpierw dołożyło mu składkę na ZUS, a potem ją zabrało? Myśl!!! A dlaczego policja i wojsko, kolejarze dostają mundury, a np nauczyciele, lekarze, urzędnicy nie? To też jest nierówne traktowanie?

  • Trzeba napisać KONSTYTUCJĘ nową. jA TEŻ NIE CHCE ABY PAŃSTWU PŁACIĆ ZUS TAK JAK SĘDZIOWIE. ZGŁASZAM POSTULAT OBNIŻENIA USTAWOWO UPOSAŻEŃ SĘDZIOM TO SKANDAL ŻE ZARABIAJA POWYŻEJ 10 TYS ZŁ I NIE PŁACA SKŁADEK A JA ZARABIAM 2000 I MUSZE PŁACIĆ I POTEM TAKI SĘDZIA MA EMERYTURĘ WYSOKĄ A JA BĘDĘ MIAŁ GROSZE. JAK KONSTYTUCJA MÓWI RÓWNOŚĆ TO INTERPRETUJMY LITERALNIE TO RÓWNOŚĆ. A JEŻELI NIE BRONI MNIE JAKO OBYWATELA I KAŻDY MOŻE SOBIE JA INTERPRETOWAĆ JAK MU PASUJE TO JEST ONA NIEPOTRZEBNA.

 25. Skończyć z nadzwyczajną kastą!!!! mają być tak samo traktowani, jak zwykły obywatel albo, urzędnik nic więcej. Trochę to środowisko odpłynęło od rzeczywistości.

 26. Jurek ciągle spaceruje. Kiedyś z konstytucją sowiecką, teraz z postsowiecką. Jędrek ciągle walczy o demokrację. Kiedyś walczyli o nią jako towarzysze, dziś jako eksperci. Wykłady Jurka denne jak za PRL-u: woda, woda i jeszcze raz woda. Geriatria na całego.

 27. Przyglądam się „kobiecie charyzmatycznej” Beacie Klimek i mam stawiam sobie pytanie podobnie jak Radny Andrzej Kornaszewski z PO na jednej z konferencji prasowych krytykując prezydent Ostrowa zauważył, że „zapowiadana jawność i transparentność działań Pani Prezydent okazała się zwykłym pustosłowiem”. Jego zdaniem w urzędzie miasta panuje blokada informacyjna na temat spółek komunalnych.

  Pani prezydent zapowiadała, że wyniki audytów udostępni mieszkańcom Ostrowa a radni od 3 lat nie mogą doprosić się wyników. Na pytania otrzymują odpowiedzi sprzeczne lub, że to jest tajemnica. radni zwracają uwagę na brak pozyskiwania środków unijnych na inwestycje oraz o wypływie młodych ostrowian do innych miast. I warto przypomnieć, że pani prezydent Klimek w poprzednich wyborach samorządowych popierana była przez SLD.

 28. PiS pokazał, że to jedyna partia, która traktuje nas obywateli podmiotowo i realizuje to, na co się umawiała przed wyborami. W związku z powyższym Panie senatorze głowa do góry i do przodu, nie przejmować się PO SLD czy Nowoczesną oni patrzą tylko na swoje interesy a nie na ludzi. Jak PO i SLD byli u władzy to „Piniendzy nie było na programy społeczne”, a afera goniła aferę.

 29. Art. 180 pkt. 4 Konstytucji RP stanowi jasno: „Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku”. Najpierw jest się sędziom a potem prezesem sądu. Skoro sędzia przechodzi w stan spoczynku nie może być prezesem sądu. To tak jak kierownik w zakładzie idzie na emeryturę to nie pełni już funkcji kierowniczej to jest chyba jasne i czytelne. Tym naszym ostrowskim „wybitnym” Konstytucjonalistom Panu Piskorskiemu i Kornaszewskiemu polecam analizę tekstu prawnego bo protestujecie panowie a zielonego pojęcia nie macie przeciw czemu protestujecie.

  • Idiota nie konstytucjonalista. Konstytucjonaliści, ci normalni zwracają uwagę na to,że jeśli jest sztywno określona kadencja, to nie ma możliwości jej skrócenia. A po drugie, porównujesz stanowisko kierownicze, bez określonej w konstytucji kadencji do kadencji I prezesa SN? Taki z ciebie konstytucjonalista jak z koziej d… trąbka. Gdyby sejm określił wiek emerytalny ustawą dla sędziów na poziomie 40 lat to żeż wszyscy na bruk, a potem się zmieni i weźmie swoich? Trudno czytać te brednie. Zmiany wieku tak, możliwe, ale po zakończeniu kadencji sędziów! To kolejny dowód na to, że pis łamie trójpodział władzy, ty tfu konstytucjonalisto z bożej łaski.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick