Łukasz Mikołajczyk oficjalnie kandydatem na prezydenta Ostrowa. „To polityk wagi ciężkiej”

86
Dziś odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której senator Łukasz Mikołajczyk został oficjalnie przedstawiony jako kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w jesiennych wyborach samorządowych.

Materiał zawiera obszerny skrót dzisiejszej konferencji.

W konferencji wzięli udział dziennikarze ostrowskich i poznańskich mediów, na spotkaniu pojawił się jednak mężczyzna przedstawiający się jako obywatel. Zadawał pytanie o demolowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości przez obóz zjednoczonej prawicy. Poseł Jan Dziedziczak kontrował, że nie jest to konferencja na ten temat, a senator zaprosił mężczyznę na spotkanie w innym terminie.

Łukasz Mikołajczyk został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Sam zainteresowany, przedstawiając hasło wyborcze, powiedział: – Gwarantuję, że transparentność i sprawiedliwość społeczna będą dla mnie najważniejsze.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Priorytetem jest dla niego przyciągnięcie inwestorów do Ostrowa, udogodnienie życia przedsiębiorców, ale – jak zaznaczył – nie zamierza zapomnieć o starszych. – Musimy przeciwdziałać temu, żeby Ostrów nie stał się sypialnią dla okolicznych miast. To boli mnie jako mieszkańca najbardziej. Nie możemy do tego dopuścić. To tutaj potrzeba rozwoju gospodarczego – dodał.

Podczas konferencji nie zaprezentowano programu wyborczego. Padła deklaracja, że pojawi się on w momencie ogłoszenia daty wyborów. Mikołajczyk zdradził jednak ogólne założenia, zaznaczając jednocześnie, że nie będzie w nim pustych haseł. – Istotne jest to, żeby przewidywać daleko idące konsekwencje. Prezydent miasta musi być nie tylko dobrym menadżerem, ale i sprawnym strategiem. Mój program będzie rzeczową strategią dla wieloletniego rozwoju naszego ukochanego Ostrowa – wyznał Łukasz Mikołajczyk.

Zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Ostrowa, wprowadzi darmową komunikację miejską dla wszystkich, zlikwiduje obowiązkowe zadania domowe, da nauczycielom wychowawcom stuprocentową podwyżkę dodatku, a w każdej części miasta powstanie klub seniora.

Przedstawiając swojego kolegę, poseł Jan Dziedziczak określił go jako „polityka wagi ciężkiej”, a Tomasz Ławniczak dodał: – Łukasz Mikołajczyk przystąpił do PiS-u w 2009 roku, kiedy partia poniosła porażkę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Byłą ona dla nas najbardziej dotkliwa, a on w tym czasie zdecydował się do nas przystąpić. A więc nie przystąpił w sposób koniunkturalny, ale w trudnym momencie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

86 KOMENTARZE

  • Pan Minister Rostowski za rządów PO też mówił że „piniendzy” na 500+ nie ma i nie będzie. PiS pokazał że można i zrealizował swój program. W Ostrowie też się da. Pan Łukasz zacny i wspaniały człowiek. Ostrów gorąco kibicuje i trzyma kciuki.

 1. Darmowa komunikacja miejska ? hmm ciekawe, chyba ktoś zauważył że to jedyna opcja aby budowane centrum przesiadkowe miało jakiś sens.

 2. A mi się podoba. rzeczowa strategia wieloletniego rozwoju to coś czego oczekuję od prezydenta. Nie chaotycznych , ciągle zmienianych decyzji. Patrz hala. Jedyny mankament kandydata to przynależność partyjna. Ale wyborach samorządowych mogę to przełknąć.

 3. To jest nasz Prezydent Łukasz Mikołajczyk. Bardzo merytoryczne podejście i faktycznie jest w tym koncepcja działania. Brawo!!!

 4. Razem damy radę jest nad dużo, tutaj zdecyduje większość a nie jednostki. Zwyciężyły tylko Łukasz Mikołajczyk!!!!!!!!

 5. „Transparentność i sprawiedliwość społeczna” – Ciekawe bo jak na razie ważniejsza była wola prezesa a nie praworządność i konstytucja?!

  • Ta stara śpiewka z konstytucją w tle, na nic wam się przyda totalna opozycjo PO i Nowoczesnej. Tylko Prawo i Sprawiedliwość. PiS działa skutecznie i dla Polaków.

 6. Jak Pan wygra to będzie przyszłość dla naszych dzieci, a hasło bardzo fajne z ludźmi i dla ludzi. Ostrowianie chcą prezydenta młodego z wizją, wykształconego i stojącego za Miastem dla którego liczy się rozwój. Ostrów chce takiego prezydenta jak Pan.

 7. To jest to na co czekałem. KONKRETY< KONKRETY I JESZCZE RAZ KONKRETY. Rozwiązanie z autobusami bardzo dobra propozycja i co ważne pomoże w walce ze smogiem. Kolejna propozycja stawiania na gospodarkę bardzo mi się podoba do tej pory tego nie było i nie ma.

 8. Jako ostrowianka takiego prezydenta jak pan Łukasz Mikołajczyk chce. To jest ktoś kto ma jasną wizję tego co chce zrobić, stawia na rozwój miasta. Pani Klimek z Ostrowa uczyniła sypialnie dla Kalisza, Nowych Skalmierzyc czy Odolanowa bo do tych miast ostrowianie dojeżdżają do pracy. W Ostrowie obecna władza buduje same baseny, hale, lodowiska, a gdzie są firmy i rozwój miasta? Gratuluję rozsądnego podejścia panie senatorze.

  • to teraz będą same kościoły, modlitwy, krzyże, pomniki, apele, —>DOBRA ZMIANA –> Teraz jak prezes nakaże to sługa będzie musiał zrobić!

   Gratulacje!

 9. Zgadzam się z przedmówcami liczy się człowiek nie to jaką opcję reprezentuje, a wym przypadku gratuluję partii PiS, że stawia w końcu na bardzo dobrych i mocnych kandydatów.

 10. Byłam na jednej z wycieczek z Panem Senatorem w Warszawie na zaproszenie pana senatora i potwierdzam, jest bardzo lubiany pośród innych parlamentarzystów. Ostrów kogoś takiego jak pan potrzebuje.

 11. Myślę, że pomysł z bezpłatnymi autobusami, wspaniały!!! jako Ostrowiance jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. W końcu świeże spojrzenie na sprawy Miasta. Gratulacje dla Pana Senatora. Pani Klimek dziękujemy za prezydenturę. Ostrów potrzebuje rozwoju gospodarczego. Autobusy bardzo dobry pomysł i jednocześnie zmniejszy smog.

 13. MIASTA PRZYJAZNE DLA BIZNESU Gospodarka w Polsce kwitnie przede wszystkim na peryferiach największych aglomeracji. Sprawdza się zasada: „Jeśli robić duży biznes, to najlepiej w niewielkiej miejscowości”. Ostrowa nawet na tej liście nie ma. Panie Senatorze dobrze że Pan zwrócił na ten fakt uwagę. Bo Pani Klimek nic w tym zakresie nie robi, tylko fotografuje się na imprezach i patrzy ja się do zdjęcia ustawić, a gospodarka lokalni przedsiębiorcy stoją w kolejce na szarym końcu priorytetów.

 14. pan Łukasz rzetelny i uczciwy człowiek. Szacunek za to, jak Pan wyprowadził Szkołę Podstawową nr 9 na najlepszą w mieście. Zgadzam się że trzeba mieć zespół, a Pan senator takie zespoły ludzkie umie budować. Powodzenia i życzę wygranej.

 15. Czyżby już było przesądzone kto będzie Prezydentem Miasta po wyborach? Dajmy szansę pozostałym kandydatom na przedstawienie swoich wizji, programów, obietnic.

 16. 100% podwyżki dla nauczycieli wychowawców ,a pracownicy obsługi 0% nie ma sie co dziwić przeciez to były nauczyciel.

  • Mówił o podwyżkach dla obsługi tylko pewnie coś zostało wycięte. To nie jest zapis całej konferencji

  • O administracji i obsłudze pomyśleli w tym roku radni PO i niezależni. Ponad 700 tys. z budżetu poszło na te podwyżki.

  • Nie ma tego w materiale ale gwarantował podwyżki dla obsługi. Dokładnie omówił jak to będzie wyglądało.

  • Populizm to PO przez 8 lat robiło i dla zwykłego obywatela nie starczyło nigdy pieniędzy.

  • populizm to robiło PO przez 8 lat i dobrze, że już skończyli. PiS czy to się podoba czy nie realizuje swoje obietnice, lepiej lub gorzej, ale realizuje, polepszając życie zwykłych obywateli.

 17. Panie Mikolajczyk…jedno powolywanie sie na wplywy…a to na rozmowy z Ministrem Sportu, a to Ministra Rozwoju. A gdzie ty Panie pojdziesz jako prezydentbjak sie Pis skonczy w warszawce? Do jakiego „kolegi”? Potok slow i ogolnikow…i nic poza tym.

 18. Nic nowego Pan M nie wymyślił. Darmowe autobusy to taka forma 500+/300+ jak rozumiem. Pamiętajcie „lepsze wrogiem dobrego” . Beata Klimek świetnie się sprawdza w swojej roli i nie powinnyśmy jej zmieniać!!

  • Pani Klimek niestety, ale się nie sprawdziła. Ile firm zainwestowało w Ostrowie przez ostatnie 4 lata? Jesteśmy sypialnią dla ościennych gmin. Bardzo trafnie ocenił to senator.

  • Niestety ale Pani Klimek się nie sprawdziła i Ostrowianie to widzą wystarczy wyjść na miasto i posłuchać. Sam basen czy lodowisko nie załatwi sprawy choć fajnie że są. Najważniejsze dla Miasta jest to, aby się rozwijało gospodarczo na co zwrócił uwagę Pan Senator to buduje potencjał miasta i jego mieszkańców.

 19. Panowie z PiS a ja sie pytam co robia wasi partyjni koledzy na intratnych prezesowskich stoleczkach w ostrowskich spółkach czyli ziolkowski i strykowski? Pracują na i dla kontrkandydatki Pana mikolajczyka czyli Beaty Klimek? Cos mi tu smierdzi sciema wyborcza!

 20. PiS współrządził już w Ostrowie w latach 2010 – 2014 (Wiceprezydent M. Maląg z PiS). Dlaczego więc nie zrealizowano wtedy tego, co obiecuje dziś pan Mikołajczyk?

 21. Ostrów nigdy nie głosował na PiS. Nie mają nawet jednego radnego. Nie inaczej będzie tym razem. Te propozycje są żenujące i do pięt nie dorastają do tego co robi Prezydent Klimek. Stawiam, że ona wygra w pierwszej turze. Z poparciem moim, mojej rodziny i moich znajomych.

  • Nie bardzo wieżę w wygraną kogokolwiek w I turze, tym bardziej BK. Można przypuszczać, że kampania będzie ciekawa i do końca nie będzie wiadomo kto wygra. Jedynie „Wacław” z rodziną i znajomymi już wie kto kierował będzie Ostrowem.

  • Pan Panie Wacławie niech mówi za siebie, bo ja też jestem Ostrowianką i ja mój mąż, moje dzieci i wnuczki zagłosują na Pana Łukasza Mikołajczyka a nie na Panią Klimek.

  • Ja też zagłosuje na Pana Łukasza, bardzo mi się podoba jego profesjonalne podejście do sprawy.

 22. A mnie ciekawi to, że kolejny kandydat po obecnej rządzącej perle opowiada o transparentności. Jeśli w podobnym wykonaniu to śmiech na sali.

 23. Panie Łukaszu,

  Prezentuje Pan swój program bez przekonania, bez charyzmy – ktos to Panu kazał wygłosić. Niczym w tym momencie nie rózni sie od Poprańców – mowa trawa

  • Powiem tak oglądałem konferencję i bardzo mi się podoba, Pan Łukasz, Świetne pomysły, kreatywny fajny młody człowiek z doświadczeniem. Lubiany w Warszawie mający tam kontakty. Bardzo energiczny i wie o czym mówi, ma plan działania. Obecna Pani prezydent Klimek przez ostatnie 4 lata w moim przekonaniu to stracone dla Ostrowa lata, nie wykazała się w działaniu poza ustawianiem się do zdjęć i uśmiechami na każdej możliwej imprezie. A gospodarka ostrowska i lokalni przedsiębiorcy zostali na bocznych torach. Potencjał miasta i to że ludzie chcą tu mieszkać budują firmy i wynagrodzenie. Jeżeli to dobrze funkcjonuje, ludzie zarabiają to się w takim mieście osiedlają. Następnie można budować baseny, lodowiska etc. pani Klimek przestawiła priorytety bo jak słusznie senataor podkreślił Ostrów jest sypialnią dla ościennych gmin.

 24. Ja to tutaj widzę głównie pustosłowie i niepoprawną ocenę stanu miasta a także szans rozwojowych.

  Ostrowska gospodarka ledwo zipie, a jakoś to się toczy dzięki przedsiębiorcom. To dalekie od prawdy stwierdzenie – bezrobocie w Ostrowie jest bardzo niskie (jedno z niższych w kraju), dochody budżetu miasta rosną rok rocznie, a do tego sprowadzani są pracownicy zza granicy. No gospodarka ledwo zipie. I mówienie o przedsiębiorcach jak o zbawcach którzy uprawiają orkę na ugorze XD Mam świadomość, że na gospodarkę łatwo narzekać, ale tutaj narzekanie nie ma pokrycia w rzeczywistości.

  Położę nacisk na gospodarkę – co to znaczy? To może powiedzieć każdy. Będę ściągać każdego inwestora. Po co? Bezrobocie jest bardzo niskie. Ostrów nie potrzebuje każdego inwestora. Ostrów nie potrzebuje tysięcy nowych miejsc pracy. Nasze miasto potrzebuje dobrze płatnych miejsc pracy, pracodawców zatrudniających na umowę o pracę, zapewniających spore dodatki socjalne, inwestorów którzy będą płacić tutaj podatki, a nie opierać swój model biznesowy na biedzie. Tego się nie uzyska bez zaplecza naukowego, powiązania instytucji naukowych, kulturalnych i szkolniczych. W Ostrowie musi powstać szkoła wyższa, choćby miała wypuszczać absolwentów tylko w kilku kierunkach. Miasto musi obrać cel rozwojowy. Będę dbać o gospodarkę i o rozwój – to nic nie znaczy.

  Ostrów musi stworzyć realny plan zagospodarowania przestrzennego – remonty zabytkowej zabudowy na raszkowskiej, wolności, wrocławskiej, zagospodarowanie (może wyłączenie z ruchu samochodowego) placu 23 stycznia, remont deptaku. Trzeba skończyć z parkingomanią, zacząć budować nowe mieszkania w centrum miasta, które musi przestać się rozlewać w nieskończoność. Na to są ogromne pieniądze z ZITów, Unii etc. To może być trampolina do rozwoju miasta, która ograniczy biedę i zapewni szeroki dostęp do życia miejskiego. Tworzenie nowych, dostępnych dla wszystkich instytucji kultury (może teatr ludowy, może coś na wzór cepelii) – inwestorzy też na to patrzą szukając lokacji pod swoje inwestycje.

  Darmowa komunikacja miejska – okej, fajny pomysł, ale może za te 2-3 miliony lepiej nasilić kursowanie autobusów? Darmowa komunikacja nie zachęci do korzystania z niej, jeżeli autobus będzie co 2-3 godziny. Jak rozwiązać problem opłat za przejazdy do gmin podmiejskich? Może lepiej żeby autobusy były płatne, ale za to lepiej dostępne? Jak to jest, że wieczorem w sobotę czy niedziele nie da się dostać do Ostrowa i z Ostrowa do i z miejscowości podmiejskich. Przecież to wyklucza z możliwości korzystania z miasta dla kilkuset a może i kilku tysięcy mieszkańców powiatu.

  Problem smogu – największy problem społeczny, ekonomiczny a także zdrowotny. Jak go rozwiązać?

  • Niby mądrze napisane ale wiele też w tym tekście nieprawdy.
   W ZIT-ach nie ma pieniędzy na takie działania. W Uni? Proszę wskazać gdzie są te ogromne pieniądze.
   Komunikacja miejska – zgoda.
   Dlaczego ściąganie nowych inwestorów jest złe? Czym więcej pracodawców tym większa walka o pracownika.
   Co ma kandydat na prezydenta miasta Ostrowa do problemów powiatu?

  • W ZITach są pieniądze na chociażby termomodernizację, tych funduszy można użyć w rozwoju komunikacji miejskiej, UE chętnie dokłada się do tworzenia instytucji naukowych (ośrodki badawcze, uczelnie), a także kulturalnych. Środki unijne znalazły się na rewitalizację Łodzi. Budżet centralny przewiduje środki na rewitalizację miast. Wszystko jest kwestią woli.

   Nie mówię że złe – mówię że średnio lub bezsensowne. Więcej pracodawców – większa konkurencja o pracownika? Tak i nie; w Ostrowie bezrobocie było zawsze jednym z niższych w Polsce – a czy płace były wyższe? Otóż nie, ten argument ma średnią siłę w sytuacji, gdzie do Ostrowa przyjeżdżają pracownicy najemni. To z jednej strony. Z drugiej strony ściągnięcie takiego inwestora to koszt – pamiętasz może ile kosztowało wybudowanie OPP a ile ludzi znalazło tam pracę i za jakie stawki? Nie ma sensu ściąganie kogokolwiek jakimkolwiek kosztem, kogoś, kto może uciec kiedy na Ukrainie/Mołdawii/wybierz dowolny kraj zrobi się troszeczkę taniej. Miasto nie potrzebuje jakiegokolwiek inwestora. Miasto potrzebuje dobrych inwestorów.

   Ależ problemy Ostrowa to problemy powiatu i vice versa. Miasto traci na tym, że ludzie są wykluczoni komunikacyjnie, że nie wydają pieniędzy w mieście, że mamy ogromny ruch samochodowy nawet w soboty i niedziele, że centrum to jeden wielki parking. Bo nie ma autobusów podmiejskich. A kto w Polsce odpowiada za organizacje transportu miejskiego? Gminy. I to wolą prezydenta, jego zaproszeniem do szerszej współpracy gmin ościennych, można tenże problem rozwiązać. Powiat ma tutaj bardzo niewiele do gadania.

 25. To tak jakby w Kuleszach Kościelnych startował kandydat PO Ostrów to nie zaścianek ani ciemnogród żeby wybrać pisowca. Czy ten pan naprawdę ma tak dużą rodzinę że potrzebuje obsadzić nią miejskie spółki. Wystarczy raz przeczytać Newsweeka by zobaczyć czym jest ta partia i czy ktoś widział uczciwego pisowca?

 26. Komentarze z góry to jak reklama cudownego leku na hemoroidy pod którą 50 szczęśliwych osób opisuje przedszkolnym językiem jak im ten lek pomógł i zmienił ich życie

  • Pan Mikołajczyk jest merytorycznie przygotowany i ma potencjał, że coś się w mieści w końcu zmieni. Ostrów potrzebuje nowego spojrzenia.

  • A piszcie sobie, my juz wiemy ze płacą wam za komentarze na forach ale chociaż nie róbcie nam wrażenie ze to forum radia Maryja. Poza tym wszyscy wiemy że nie chce wygrać w takiej dziurze jak Ostrów. Kandyduje bo musi i mu kazali

 27. haha sporo komentarzy Szanownego Pana Dyrektora Dawida Korzeniewskiego zajmującego się biurem senatora Mikołajczyka 😉
  Pozdrowienia dla Pana

 28. Osobiście cieszę się jako ostrowianka, że pan senator zdecydował się wystartować i gorąco trzymam wspólnie z rodziną za pana kciuki.

  • Tak towarzyszu Gierek, Brezniew i Stalin. Całą rodziną bijemy pokłony przed podobizną pana senatora na naszym oltarzyku domowym. Nasz wybawca

 29. Poziom kandydata odzwierciedlaja jego propozycje. Brak zadań domowych? Czy to żart? Jaki to ma miec wpływ na miasto? Klub seniora w kazdym osiedlu? Na kazdej ulicy jeszcze zróbmy. Co za słabizna. Ale spokonie poczekajmy na debaty. Przecież ci kandydaci maja zerową wiedze o mieście i jego problemach. Mówią banałami i ogólnikami. Ten z PO zaproponował to co się dzieje teraz, a tenz PiS tak naprawdę nie zaproponował nic. Poza brakiem zadań domowych :)))

 30. Transparentność w zapisaniu nauczycielki małżonki na swoje miejsce w zarządzie stowarzyszenia bo jako senator pan senator już niemogl być a o ucziwosc i sprawiedliwosc zapytajcie sie tych ludzi co on im nie zaplacil do tej pory za pracę we wakacje co moja żona zamiast być z naszym dzieckiem zajmowala sie dziecmi innych a nikt jej potem nie chcial zapłacić za to ale sami sobie na pewno wynagrodzenie wyplacili za koordynowanie projektu czy jak to sie nazywa Obiecanki Cacanki bajki dla ludu zeby tylko starsze panie przyszły zaglosowac obsluga i nauczycielki wykorzystywano do roboty żeby tylko bylo na pokaz co oni robia dla ludzi to jest dopiero tupet Slow mi brakuje

 31. HMM cóz to za kandyddat, który bez szemrania wykonuje polecenia od jarka…. zawsze ale to zawsze głosował w senacie tak jak mu Jaro kazał…. czy tak też bedzie rządził ostrowem…. jest inteligentny ale nie ma kregosłupa …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick