Napadli z gazem pieprzowym na małżeństwo. Są już w areszcie

3
Dwóch mężczyzn zaatakowało małżeństwo wracające z koncertu. Napastnicy potraktowali mężczyznę gazem pieprzowym, a następnie przewrócili go i poturbowali.

Do zdarzenia doszło, kiedy małżeństwo wracało z koncertu, gdy podeszło do nich trzech młodych mężczyzn. – Jeden z nich, trzymając w ręce gaz pieprzowy, zażądał od pary wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Gdy mężczyzna odmówił, napastnicy użyli wobec niego gazu, a następnie przewrócili go i kopali po całym ciele, także po głowie. Gdy kobieta wyjęła telefon, by wezwać na pomoc policję, napastnicy uciekli – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ TEŻ: Policja w jarocińskiej spółce komunalnej. Pracownica zatrzymana z amfetaminą

Żona pobitego dokładnie opisała ubiór napastników policjantom. Kobieta wskazała też, w którą stronę uciekli napastnicy. Dzięki temu już kilkanaście minut później zostali oni zatrzymani przez patrol jarocińskiej policji.

Jak się okazało, najmłodszy z zatrzymanych to 16-latek. Był poszukiwany, bo uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Poszukiwany przez policję do innej sprawy był także 20-letni napastnik. Kryminalni ustalili przebieg zdarzenia i udział w nim poszczególnych osób. – Czynny udział w rozboju brali 20-latek i jego 21-letni kolega. Obaj są mieszkańcami gminy Jarocin i usłyszeli zarzut usiłowania dokonania rozboju – informuje asp. Agnieszka Zaworska. Na wniosek policji i prokuratury jarociński sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za usiłowanie dokonania rozboju mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat. Najmłodszy z trójki agresorów został przewieziony do placówki wychowawczej, z której wcześniej samowolnie się oddalił.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Proszę Redakcję o nie używanie wobec trzech agresorów słowa „mężczyzna „… Prawdziwy facet ma honor i nie atakuje trzech na jednego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick