„Najwybitniejszy polityk”? Burmistrz Jarocina stawia Szyszce pomnik i pozuje z nim do zdjęć

20
Czy minister Jan Szyszko zasłużył sobie, by jego pomnik stanął w jarocińskim parku? Burmistrz Adam Pawlicki twierdzi, że tak i ochoczo pozuje z nim do zdjęć. Zdaniem włodarza Jarocina minister Szyszko to jedna z najwybitniejszych osób w polityce oraz przyrodzie w Polsce.

Jan Szyszko w 1966 roku ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 roku otrzymał tytuł naukowy profesora. Był wieloletnim ministrem środowiska w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Zmarł w 2019 roku na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi.

Minister Szyszko znany jest przede wszystkim z kontrowersyjnych pomysłów, które spotykały się z dużym sprzeciwem społeczeństwa, a zwłaszcza środowisk proekologicznych. Krytykowano go za wprowadzenie masowej wycinki z użyciem ciężkiego sprzętu w Puszczy Białowieskiej. W lipcu 2017 roku Komisja Europejska wystąpiła przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE, wskazując, że prowadzona wycinka drzew stanowiła poważne zagrożenie integralności obszaru Natura 2000. W kwietniu 2018 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że wycinka ta była niezgodna z prawem unijnym.

Zdaniem Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina, minister Jan Szyszko był jedną z najwybitniejszych postaci w polskiej polityce. Ceni go tak bardzo, że… postawił mu pomnik, który znajduje się w parku przy ul. Szubianki. – Był jednym z najlepszych ministrów i nie baczył na to, co mówią populiści. Robił to, co jest najlepsze dla Polski i dla Polaków. I taki powinien być sługa, czyli minister, który służy Polsce – mówi Adam Pawlicki.

Zdaniem włodarza Jarocina, minister Szyszko był postacią kontrowersyjną jedynie dla tych, którzy nie mają wiedzy w zakresie przyrody. – Skończyli ją na poziomie podstawówki, całe życie mieszkali w blokach i uważają, że znają się najlepiej na przyrodzie. Takie osoby próbowały polemizować z gościem, który był najwybitniejszą osobą w dziedzinie ochrony środowiska – dodaje Pawlicki.

Oficjalnego odsłonięcia pomnika jeszcze nie było. Zaplanowane jest pod koniec czerwca.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  • 2
   2

   Leci leci malo tego Pan Adam zostanie na kolejna kadencje a ty dalej bedziesz nikim i trollem za 18 groszy soka burakowego

 1. 9
  5

  Przecież on od dawna obraza ludzi. Myśle, ze jego ludzie się za niego wstydzą. Jeszcze nie widziałem pozytywnego komentarza w tej sprawie.

 2. 7
  13

  Bardzo dobry minister, który rozumiał ojczystą przyrodę. Znał się na problemach ochrony środowiska. Nie był jak wielu innych pseudoekologów bezmyślnym przytakiwaczem na unijne absurdy. Brawo za odwagę. Tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

 3. 3
  4

  Ciekawa inicjatywa, profesor Szyszko to prawdziwy znawca i pasjonat przyrody. Został zaszczuty a na to nie zasługiwał. Ale co innego potrafi opozycja, mająca IQ rybki, potrafi tylko zaszczuć tych co mają wiedzę i chcą naprawdę zrobić coś dobrego dla Polski. A teraz hejtujcie

  • 1
   6

   Ewa spadła z drzewa
   w głowie jej sie przewróciło
   bo to szyszki drzewo było

   Takie bajdy opowiada
   że aż słuchać nie wypada

   Posadź drzewo Pani Ewo
   na Szubiankach prosto w lewo

   Będzie pomnik żywy wreszcie
   jakich niewidzialy wieszcze
   Ku pamięci bohaterskiej wycinki
   takie moje małe wcinki

 4. 4
  1

  Wsłuchujcie się w organizacje ekologiczne finansowane z Rosji. Niemcy też się wsłuchali i zlikwidowali elektrownie atomowe. Putin chciał ich jeszcze bardziej uzależnić od gazu z którego jest w Niemczech produkowana energia elektryczna. Brawo Burmistrzu! Zmanipulowani hejtują. Niech powiedzą jak można inaczej zwalczyć kornika.

 5. Ludzie są durniami, co zresztą widać w niektórych wpisach, dlatego to urzędnik musi za nich decydować że drzewo które rośnie na ich posesji można wyciąć. Wszechwładny, światły urzędnik to punkt widzenia partii politycznych, bo zdecydowana większość członków partyjnych to urzędnicy. Dlatego partie polityczne tak shejtowaly prof Szyszko i zmanipulowaly opinię publiczną, bo uważał że ludzie to nie durnie i wiedzą co dla nich dobre. A bezmózgi, bez samodzielnego myślenia powtarzają hasełka działaczy partyjnych, którzy z natury i z wykonywanego zawodu będąc w opozycji z wyrachowania muszą opluwać swoich konkurentów politycznych

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick