Największe rondo w Ostrowie zostanie przebudowane. Kierowców czekają ogromne utrudnienia w ruchu

22
O przebudowie Ronda Bankowego w Ostrowie Wielkopolskim mówi się od dłuższego czasu i nie da się ukryć, że to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście. Teraz to już pewne i rondo zostanie przebudowane. Miasto otrzymało 95% dofinansowania na tę inwestycję w ramach Polskiego Ładu. Rondo Bankowe po modernizacji będzie rondem turbinowym.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy o wielomilionowym dofinansowaniu, jakie otrzymało Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Polskiego Ładu. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Kusocińskiego.

CZYTAJ: Lekkoatleci doczekają się stadionu! Ostrów dostał wielomilionową dotację

Druga część dotacji to wkład w przebudowę dwóch miejsc na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwszym z nich jest Rondo Bankowe, czyli jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w mieście. W planach jest utworzenie ronda turbinowego. – Decyzję o tym, którym pasem chcemy się poruszać, będziemy musieli podjąć już przed wjazdem na rondo. Przy tej inwestycji zostanie przebudowana nie tylko jezdnia, ale także chodniki oraz teren wokół ronda – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy rozpoczną się prace, kierowcy będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami, a wyjeżdżając będą musieli uzbroić się w cierpliwość. – Na pewno będziemy rozważać, by zachować część ruchu na tym rondzie, bo objazdy będą zbyt skomplikowane – dodaje Wieruchowski.

CZYTAJ TEŻ: Pół roku temu ogłoszono, że będzie rondo. Sprawdzamy, na jakim etapie są prace

Prace w związku z przebudową Ronda Bankowego mają ruszyć już za kilka miesięcy.

Rondo powstanie także na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sadowej i Brzozowej. – Sygnalizacja świetlna, która została tam postawiona tymczasowo, nie zapewnia wystarczającej obsługi ciągu ramy komunikacyjnej. Wiadukt na Wrocławskiej także jest już zniszczony. O ile przy budowie ronda będziemy musieli sterować ruchem, tak przy naprawie wiaduktu już nie – wyjaśnia dyrektor MZD.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. Ostrowscy i okoliczni „miszczowie jazdy po rondzie” w życiu nie pojmą, jak należy jeździć po turbinowym. To będzie dla nich za trudne – kosmos!

  • Coś się zmieniło? Bo Ostrów Wlkp. z tego, co mi wiadomo to formalnie nadal miasto a nie wieś.

  • Dobrze że ty miastowy ogarniesz to rondo jak pojedziesz po gacie do Galerii 🤣🤣🤣

  • A ja jestem z Ostrowa i też w sobotę kupuje majtki ,ba nawet skarpetki na targu i co w tym złego. A rondo bez problemu ogarnę, nawet problemu z parkingiem nie będzie bo pojadę rowerem.

  • Na turbinowym w Kaliszu społeczeństwo miejskie, nie ogarnia,a wiejskie twierdzi, że prościej niż na zwykłym rondzie

 2. Jak teraz mają niektorzy problem ze zwykłym rondem i stosowania się do przepisów ruchu to co dopiero po turbinowym..

 3. Zmarnowane pieniądze, dobre nawierzchnia lepiej oznaczyć i będzie ok. Ludzie toną w błocie a my robimy coś co jest ok. POLSKI ŁAD MARNOWANIE KASY!!!

 4. Super,nareszcie … następnie proponuję zasypać te wstrętne rowiska i zlikwidować rdzewiejącą niby barierki ochronne w ciągu ulicy Wrocławskiej/ – lepiej mają we wsiach , pas zieleni ,chodniczki…. a tam -obraz głupoty to kwadratu… /

 5. Niech ktoś mi powie, po jaką cholerę było przebudowywane rondo Sybiraków? Jeżeli rondo bankowe będzie z takim efektem, to chyba chodzi tylko, aby wydać pieniądze.

  • Za zrealizowany projekt należą się premie – ot, cała tajemnica bezsensownych „inwestycji”.

 6. O konieczności przebudowy ronda na tzw. „turbinowe” pisałem już 2,5 roku temu, wtedy mnie wyśmiano a nawet zakwestionowano moje kompetencje w tym temacie. Teraz proszę, wraca się do tej sprawy i słusznie. Wg. mnie wystarczyło by przeszkolić rodzimych „mistrzów kierownicy” i wpoić im raz na zawsze zasady poruszania się pojazdami po drogach publicznych.

  • Też o tym pisałem, miałem również występ na posiedzeniu Miejskiej Rady. To niby rondo uważałem za „pułapkę na myszy”, zwłaszcza dla przyjezdnych. Przytaczałem przykład Kalisza, gdzie na trasie z Ostrowa do ul. Smańczukowskiego (kierunek – salon Toyoty) stworzono wzorowo oznakowane rondo turbinowe, po którym przejeżdża się bezpiecznie i bezkonfliktowo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick