DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Lekkoatleci doczekają się stadionu! Ostrów dostał wielomilionową dotację

Zawodnicy klubu KS Stal LA Ostrów Wielkopolski wreszcie będą trenowali w godnych warunkach. Stadion przy ulicy Kusocińskiego zostanie gruntownie zmodernizowany. 12 milionów złotych władze Ostrowa Wielkopolskiego dostały z drugiej edycji Polskiego Ładu.

W poniedziałek ogłoszono listę beneficjentów Programu Inwestycji Strategicznych, a przebudowa stadionu jest jednym ze zwycięskich projektów. – Będzie kompleksowa modernizacja stadionu przy ulicy Kusocińskiego. Tam powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny i piłkarski. Jesteśmy w trakcie opracowania dokumentacji projektowej. Jesienią tego roku będziemy ogłaszać przetarg, a potem półtora roku realizacji mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Inwestycja cieszy przede wszystkim sportowców, którzy do tej pory trenowali w katastrofalnych warunkach. „To zawodnicy lekkoatletycznej Stali udowadniali każdym ze swoich startów w ostatnim czasie, iż zasługują na dobre warunki do trenowania i organizowania zawodów sportowych. Stali się w ciągu ostatnich lat jednym z najlepszych klubów lekkoatletycznych w Polsce – wygrywali klasyfikacje medalowe i punktowe mistrzostw Polski, pobijali rekordy kraju i coraz częściej są powoływani do reprezentowania Polski z orzełkiem na piersiach” – piszą przedstawiciele klubu na fanpage’u.

Stadion przy Kusocińskiego będzie siódmym obiektem sportowym na terenie miasta, który po 2015 roku doczeka się gruntownej modernizacji.

CZYTAJ TEŻ: Świetny występ Patryka Wykroty! Był najszybszy z Polaków

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • A
  antyPIS

  poniedziałek, 30 maja, 2022

  super sprawa ten stadion bo to byl smiech na sali zeby w takich warunkach trenowali ale tego ze klimkowa zaprzedala dusze pisowi nie wybacze… paduch mial racje z ta koalicja… mojego glosu przyjazni wiecej nie zobacza

  Odpowiedz
 • H
  hesz1

  poniedziałek, 30 maja, 2022

  Jak na tym miejscu ma powstać prawdziwy stadion lekkoatletyczny skoro wokół istniejącego maksymalnie okrojono tereny na prywatne inwestycje .Tam nawet nie zmieści się szósty tor na bieżni.

  Odpowiedz
 • C
  C

  poniedziałek, 30 maja, 2022

  Jeżeli tam ma być tylko odnowiony stadionik, to lepiej zbudować nowy. Za mały teren. Ostrów powinien zrobić jeden klub piłkarski, na Kusocińskiego zostawić Stal LA. Piłkarze mogą grać na miejskim, a trenować na innych boiskach

  Odpowiedz
 • C
  ciekawski

  wtorek, 31 maja, 2022

  Czekam na publiczną informację ile za zniszczenie tej bieżni zapłacili miastu „inwestorzy” rozbudowy hali przy K1. Bo tylko idiota wierzy w to, że to sportowcy tak butami rozwalili w tym jednym miejscu tartan, a nie ciężki sprzęt, który tam wjeżdżał.

  Odpowiedz
 • ZC
  Zapytać chciałem

  wtorek, 31 maja, 2022

  Chciałbym zapytać tylko przy okazji .
  Ile prawdy jest w tym że przy ostatnim etapie budowy obiektu za parowozownią braknie kasy na
  budynek szatniowo gospodarczy i mają tam stanąć kontenery ?
  I oczywiście gratulację dla Stal LA
  wreszcie potrenujecie w godnych warunkach .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz