Najpierw Rytmy Młodych, zaraz po nich Jarocin Festiwal

0
Już niebawem rusza Jarocin Festiwal. Tegoroczna edycja tego muzycznego wydarzenia to 4 dni z czołówką polskiego rocka, powrotami, wydarzeniami specjalnymi i przeglądem młodych kapel. Wszystko rozpocznie się w czwartek, 15 lipca. Tego dnia w amfiteatrze odbędą się przesłuchania konkursowe finalistów wyłonionych w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych. Po nim rusza festiwal.

Jarocińskie Rytmy Młodych są nierozerwalnym elementem Jarocin Festiwalu. W tym roku zagra na nich 5 zespołów, wyłonionych w głosowaniu internetowym. – Są to zespoły: Heima, Ikarus Feel, Pink Roses, The Poks i Transgresja – mówi jeden z jurorów Jarocińskich Rytmów Młodych Sebastian Pluta.

Koncert odbędzie się w nowo oddanym do użytku amfiteatrze w Parku Radolińskich. Następnie konkursowe jury w składzie: Daria Zawiałow, Darek „Maleo” Malejonek, Marcin Bąkiewicz, Tomasz Jankowski i Sebastian Pluta wskaże laureata JRM. Zwieńczeniem pierwszego festiwalowego dnia będzie specjalny projekt muzyczny, przygotowany pod kierownictwem jednego z jurorów JRM – Darka „Maleo” Malejonka.

Jarocińskie Rytmy Młodych odbędą się 15 lipca. Dzień później ruszy festiwal, którego line up jest na tyle różnorodny, że wielu miłośników mocniejszych brzmień znajdzie w nim coś dla siebie. Na festiwalu zagrają bowiem m.in.: Decapited, Dezerter, Muchy, Strachy na Lachy, JAD, Luxtorpeda, Armia, HEY, Nocny Kochanek, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, TSA czy The Analogs. A organizatorzy chcieli w nim nawiązać do festiwalowych tradycji Jarocina.

Chcieliśmy zachować jarociński kręgosłup, czyli to, z czego festiwal słynął lata temu, a jednocześnie poszerzyć grono odbiorców, trafić do ludzi młodszych, zainteresowanych troszkę innym rodzajem muzyki – mówi Marek Szymański z Good Taste Production, agencji organizującej festiwal.

Koncerty w ramach Jarocin Festiwalu odbędą się w dniach od 16 do 18 lipca.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick