Nagrodzeni przez władze Ostrowa za historyczne osiągnięcia

1
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wręczająca wyróżnienia ostrowskim sportowcom / fot. UM Ostrów
Ponad 60 wyróżnionych sportowców, trenerów i działaczy. Wtorkowa uroczystość zorganizowana w Arenie Ostrów była podsumowaniem minionego roku i zwieńczeniem historycznych wyników ostrowskich sportowców, którzy rozsławiają miasto i przynoszą chlubę swoim klubom. W ostatnich miesiącach przodowali na arenie krajowej w wielu dyscyplinach sportowych.

Ostrowscy sportowcy odebrali z rąk przedstawicieli miasta wyróżnienia za osiągnięte wyniki w 2020 roku. Był to jeden z najlepszych sezonów w historii Ostrowa Wielkopolskiego. Szczególnie lekkoatleci KS Stali LA zapisali się złotymi zgłoskami, bo zdobyli rekordową liczbę 18 medali. Na drugim miejscu pod tym względem uplasowali się szachiści. – Nasza dominacja nie była przypadkowa. Rok 2020 był znakomity, ale muszę już powiedzieć, że w obecnym już zdobyliśmy 12 medali podczas halowych Mistrzostw Polski – wyjaśnił Marek Walczak, trener lekkoatletów. – Szachy przeżywają renesans. Nasi zawodnicy drużynowo oraz indywidualnie zebrali medale na ogólnopolskich zawodach, a Mistrzostwach Polski, z czego jestem bardzo zadowolony – dodał Szymon Pieczewski, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także członkowie Aeroklubu Ostrowskiego, którzy regularnie z sukcesami startowali w 2020 roku. – Łukasz Błaszczyk, Wiktor Łaciński osiągnęli bardzo wysokie wyniki, zdobywając medale Mistrzostw Polski. Bardzo prężnie również działa sekcja modelarska, gdzie co roku stają na podium. Również Bartosz Nowicki w sekcji paralotniowej zdobywa wiele medali – powiedział Karol Skarżyński, dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego.

Prezydent Beata Klimek nie kryła radości z tego, jak bardzo ostrowscy sportowcy zapadli w pamięć w 2020 roku dzięki sportowym sukcesom w trudnym, pandemicznym czasie. Lista nagrodzonych i wyróżnionych była bardzo długa. Liczyła ponad 60 nazwisk. To dowód na to, że Ostrów Wielkopolski sportem stoi. – Absolutnie bank rozbili lekkoatleci, ale także sukcesy na mistrzostwach szybowcowych, także szachiści, także klub piłki ręcznej, można byłoby wymieniać i wymieniać z Mistrzem Polski Arged BMSlam Stalą na czele. Swoje sukcesy zanotowali także żużlowcy, bo Ostrów Wielkopolski jest miastem wielu różnych dyscyplin sportowych i w każdej z nich mamy naprawdę fantastyczne gwiazdy – podsumowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Wyróżnieni sportowcy, trenerzy i działacze

Sportowcy

  • Piotr Bury, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H,
  • Radosław Oleksy, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H  (w klasie F4H),
  • Paweł Idczak, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4G),
  • Bogusław Małota, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Robert Fabjański, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Bartosz Nowicki, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 1 miejsce w 6. Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski,
  • Łukasz Błaszczyk, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3 miejsce w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie 15 metrowej ,
  • Wiktor Łaciński, Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3 miejsce w 48. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów i 3 miejsce w OSTRÓW GLIDE Regionalnych Zawodach Szybowcowych w klasie Klub A,
  • Kryspin Bartkowiak, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”; osiągnięcia: 4 miejsce na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląskie 2020”,
  • Kacper Grzelak, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Jakub Krawczyk, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Sebastian Szostak, TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Filip Rybarczyk, Klub Piłki Ręcznej ”Ostrovia”; osiągnięcia: 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
  • Bartosz Opielewicz, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16, 26 miejsce Mistrzostwach Polski w skoku w dal U-16,
  • Damian Drozdowski, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x400 metrów U-18, 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U-18, 21 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów U18,
  • Michał Jopek, Klub Sportowy STAL LA; osiągnięcia:4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U16 i 20 miejsceMistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-16,
  • Olga Kalina, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U20,
  • Aleksandra Losy, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U20 i 6 miejsce Mistrzostwach Polski 400 metrów przez płotki U-20, 11 miejsce w  Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U-20,
  • Jakub Jopek, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-20,
  • Cyprian Adamcio, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U-18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U-18, 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U-18, 13 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U-18,
  • Lena Dąbrówka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U-16,
  • Karol Błaszczak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16 i 29 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-16,
  • Robert Gaweł, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x400 metrów U-20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4 x100 metrów U 20, 14 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U-20 oraz 27 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U-20,
  • Marcin Karolewski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia; 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U-20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U20, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U-20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U-20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U-20,
  • Piotr Rak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16 i 20 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-16,
  • Dawid Grząka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-18,
  • Ewa Piaszczyńska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U-18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 24 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18,
  • Anna Losy, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U-18, 12 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U-18, 17 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U-18, 35 miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U-18,
  • Paulina Szczepaniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w  Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U-18, 19 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 600 metrów U-18, 19 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18,
  • Jakub Tuczyński, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U-18,
  • Piotr Stempniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U-20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-20, 21 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U20,
  • Emilia Twardowska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż U-16, 12 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U-16,
  • Julia Podruczna, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U-16, 14 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16,
  • Dagmara Adamcio, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U16 (rekord Polski), 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U-16,
  • Jakub Chmielarz, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Sztafet 4×200 metrów U20, 6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów U20, 16 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U-20,
  • Kacper Zimniak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia:4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U-18, 22 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U-18,
  • Jakub Robotnikowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 15 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U-18,
  • Natalia Benedykcińska, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal, 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal,
  • Kacper Cegła, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U-18, 12 miejsce w Halowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18, 13 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U-18,
  • Kacper Stawicki, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-18,
  • Dawid Borowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 4000 metrów U23, 6 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U-23,
  • Kacper Adamczak, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2000 metrów U18, 3 miejsce w Przełajowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów U18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U-18,
  • Inga Kanicka, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16 (rekord Polski), 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-16, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U-16,
    Oliwia Klar, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U-16 (rekord Polski), 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U-16, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U16,
  • Olga Szlachta, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów  U16 (rekord Polski),
  • Piotr Stojanowski, Klub Sportowy Stal LA; osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U18,
  • Roksana Nowak, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 3 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół, 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół, 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół (indywidualne miejsca na szachownicy dziewczęcej),
  • Paweł Piekielny, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących Mężczyzn, 2 miejsce na I Mistrzostwach Świata Niesłyszących ICCD w Szachach, 2 miejsce w I Mistrzostwach Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych kategoria niepełnosprawny, 4 miejsce na I Fide Olimpiadzie Szachowej dla Osób Niepełnosprawnych, 5 miejsce na I Fide Olimpiadzie Szachowej dla Osób Niepełnosprawnych,
  • Paweł Dudziński, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 1 miejsce na III Branżowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych,
  • Igor Majcher, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 7 miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół,
  • Beata Adrejczuk, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 2 miejsce na III Branżowych Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych.

Trenerzy (wyróżnieni za wysokie wyniki podopiecznych)

  • Marek Walczak, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Natalia Benedykcińska: 1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów            w skoku w dal, 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów  w skoku w dal; Jakub Robotnikowski: 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U18, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U16 (rekord Polski),
  • Michał Walczak, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Olga Szlachta:1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U16 (rekord Polski); Julia Podruczna: 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16; Jakub Tuczyński: 2 miejsce w  Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U18, 2 miejsce w  Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U18, 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18; Inga Kanicka:1 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U16 (rekord Polski), 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U16, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300 metrów U16, Emilia Twardowska: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż U16, Dawid Grząka: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U18, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×400 metrów U20, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4×100 metrów U20,
  • Kamila Grzegorowska, Klub Sportowy Stal LA; uzasadnienie: Kacper Adamczak: 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 2000 metrów U18, 3 miejsce w Przełajowych  Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 metrów U18, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U18,
    Mariusz Staszewski, TŻ Ostrovia S.A.; uzasadnienie: 4 miejsce w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych,
  • Rafał Stempniak, Klub Piłki Ręcznej “Ostrovia”; uzasadnienie: 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
  • Szymon Pieczewski, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; uzasadnienie: 3 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, 7 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół, 9 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół,
  • Karol Skarżyński, Aeroklub Ostrowski; uzasadnienie: Piotr Bury: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H, Paweł Idczak: 2 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4G), Bogusław Małota: 5 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C), Robert Fabjański: 3 miejsce w Modelarskich Mistrzostwach Polski w klasie F4C, F4G oraz F4H (w klasie F4C),
  • Andrzej Suski, Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”; uzasadnienie: Kryspin Bartkowiak: 4 miejsce na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych „Śląskie 2020”.

Działacze sportowi

Katarzyna Walczak, Klub Sportowy Stal LA,
Waldemar Górski, TŻ Ostrovia S.A.,
Paweł Staszak, Klub Piłki Ręcznej „Ostrovia”,
Katarzyna Majcher-Grzelaczyk, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe,
Piotr Kucharski, Aeroklub Ostrowski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 2
    1

    “Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wręczająca wyróżnienia ostrowskim sportowcom / fot. UM Ostrów” Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało, dla mnie wciąż.. MAŁO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick