DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Nagrał utwór o zmarłej córeczce przyjaciela. Posłuchaj "Listu do nieba"!

Jeszcze kilka miesięcy temu jego kolega był najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Został ojcem bliźniąt. Niestety, niedługo po narodzinach rodzice musieli opłakiwać śmierć córeczki. Ta historia poruszyła Sebastiana Sobczaka z Ostrowa Wielkopolskiego, który jest kolegą ojca zmarłej dziewczynki.

Młody artysta postanowił napisać utwór na kanwie tych tragicznych wydarzeń. Zatytułował go „List do nieba”. – Zdecydowałem się napisać tę piosenkę, żeby ciężar straty jakoś wyrzucić na kartkę – mając nadzieję, że choć trochę pomoże mojemu koledze. Powstanie tego utworu nie trwało długo, a pisałem z nadzieją, że zostanie na długo w sercu. Utwór odnosi się do małego, niczemu winnego dziecka, ale wiem, że wiele osób znajduje w nim siebie, bo każdy z nas stracił bliską osobę i przez dłuższy czas szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego to właśnie nas spotkało – opowiada w rozmowie z portalem wlkp24.info Sebastian Sobczak.

Teledysk do utworu nagrano w zabytkowym pałacu w Mojej Woli, który czeka na remont. – Teledysk nagrałem wraz z N1 Films i Wiktorią Krupą – tancerką. Nie było to łatwe, ponieważ nie mieliśmy dostępu do prądu, ale myślę, że dla efektu było warto – dodaje.

Produkcja ukazała się na kanale YouTube rapera Bajorsona, który wspiera młode talenty, a Sebastian Sobczak znany też jako „Seba” zdecydowanie do nich należy. – Już od jakiegoś czasu Bajorson pomaga wybić się z podziemnej sceny na szerokie wody. W moim utworze dostrzegł nutkę potencjału, by usłyszało go szersze grono. Jestem z nim w stałym kontakcie i pomógł mi w promowaniu utworu oraz jego publikacji, za co jestem bardzo wdzięczny – podkreśla młody artysta pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak przyznaje, chce dalej rozwijać się muzycznie, pisać teksty i nagrywać. Oby jednak nie musiał już więcej publikować utworów o podobnej tematyce, a więc poświęconych tak tragicznym wydarzeniom z życia, które dotknęły jego oraz jego przyjaciół. Seba zdradza, że w niedalekiej przyszłości planuje wystąpić z – jak to ujął – „ciekawymi gośćmi”. – Muzyka odgrywa w moim życiu ogromną rolę, była ze mną i będzie zawsze. Mam tylko nadzieję, że i ludzie będą z chęcią razem ze mną szli przez moją „małą” przygodę muzyczną – przyznaje.

Pogrążonej w smutku rodzinie zmarłej dziewczynki portal wlkp24.info składa najgłębsze wyrazy współczucia z powodu utraty dziecka.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • MA
  Mama aniołka

  czwartek, 10 lutego, 2022

  Też niedawno straciliśmy córeczkę. Piękna piosenka bardzo się wzruszyłam ❤️

  Odpowiedz
 • X
  Xxx

  czwartek, 10 lutego, 2022

  Szkoda ze taka pioseka wybija sie…
  Ciekawe czy rodzice zmarlego dziecka chcieliby tak roszczasac smierc dziecka.

  Odpowiedz
 • L
  Lucy

  piątek, 11 lutego, 2022

  Bardzo ładny, klimatyczny teledysk. Piosenka wzruszająca. Wg mnie niepotrzebna jest tancerka.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz