Nadmorska porażka na koniec sezonu

Do Świnoujścia zespół jechał w bardzo dobrych nastrojach, ale bez presji, która ciążyła na drużynie przez całą rundę. Po raz pierwszy piłkarze mogli wybiec na boisko nie obawiając się o przyszłość. Trener Garbarek już po spotkaniu z Unią podkreślał, że w ostatnim meczu będzie mu zależeć na dobrej grze, a wynik uzna za sprawę drugorzędną.

JKS miał kilka okazji do tego, by wygrać na zakończenie sezonu. Najlepsze szanse, na zdobycie gola miał Krzysztof Bartoszak w ostatni minutach pierwszej połowy, kiedy rywale sfaulowali w polu karnym Szymona Komendzińskiego. Do „jedenastki” podszedł właśnie Bartoszak, ale trafił wprost w bramkarza.

Kilka chwil później przed kolejną dogodną sytuacją znowu stanął „Kris”, ale trafił w poprzeczkę. Wynik pozostał więc bez zmian. Po przerwie do głosu bardziej skutecznie doszli gospodarze, którzy już na początku meczu próbowali wypracować sobie przewagę. Teraz jednak zdołali przekuć okazje w gole. W 68. minucie wynik otworzył Grzegorz Tarasiewicz, który dorzucił drugie trafienie raptem 10 minut później. Ustali tym samym rezultat spotkania na 2:0 dla Floty Świnoujście.

Choć wynik tego nie odzwierciedla, Jarota próbował do samego końca odwrócić losy meczu i doprowadzić do wyrównania. Żadna z wypracowanych okazji nie została jednak zamieniona choćby na kontaktową bramkę.

Jarota Jarocin zakończył sezon z 49 punktami na 12. miejscu – ostatnim dającym utrzymanie w III lidze, grupie II. JKS miał tylko punkt przewagi nad pierwszym ze spadkowiczów – Bałtykiem Koszalin. Mistrzostwo III ligi i awans do eWinner 2. Ligi wywalczyła Radunia Stężyca. Dla tego klubu jest to historyczny wynik.

Flota Świnoujście – Jarota Jarocin 2:0 (0:0)
1:0 – Grzegorz Tarasiewicz (68.)
2:0 – Grzegorz Tarasiewicz (78.)

Jarota: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Krzysztof Matuszak (46. – Szymon Piekarski), Krystian Wawrzyniak (46.  Dawid Idzikowski), Patryk Rzepka (66. – Mateusz Dunaj), Marcin Konopka, Jacek Pacyński (56. Kacper Szymankiewicz), Krzysztof Bartoszak