Na rowerach chcą pokonać legendarną Route 66. Do wylotu zostało 10 tygodni

0
Fot. fb.com/ rowertojestswiat2017
To będzie prawdziwy "American Dream"! Wojciech Gawroński i Damian Gajny z Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowali się zrealizować jedno ze swoich marzeń i przejechać na rowerach z Chicago do Los Angeles legendarną drogą Route 66.

To pomysł, na którego realizację nie zdecydowałoby się wielu, nawet gdyby mieli pokonać tę trasę samochodem. Dwóch śmiałków z Ostrowa Wielkopolskiego zebrało się na odwagę i chcą przejechać słynną Route 66 na rowerach. Jednym z uczestników i organizatorów tej wyprawy jest Wojciech Gawroński, o którym pisaliśmy już kilka razy na wlkp24.info. W maju tego roku razem ze swoim psem Dżołim przejechał 950 km wzdłuż trasy Green Velo z południa na północ, by zebrać pieniądze na pomoc psom w okolicznych schroniskach.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Tym razem Dzołi zostanie w domu i będzie przygotowywał się do krótszych wypraw. Wojciech Gawroński razem z Damianem Gajnym wybiorą się natomiast za ocean. – To jedno z naszych marzeń, które najwyższy czas spełnić – mówią Wojciech i Damian.

Początek wyprawy 1 września. Planowany koniec – 10 października. Przed nimi do pokonania 3940 km, osiem stanów (Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię) oraz trzy strefy czasowe. Do wylotu pozostało 10 tygodni. W tym czasie obaj panowie będą się intensywnie przygotowywać. Relację z podróży życia będziecie mogli śledzić na bieżąco na wlkp24.info, a po powrocie do Polski materiał wideo obejrzycie także w Telewizji Proart. Portal i nasza stacja objęły patronat medialny nad tą wyprawą.

Kliknij i dowiedz się wszystkiego o majowym Dog Tripie Wojciecha Gawrońskiego i Dżołiego

Niecodzienna podróż będzie oczywiście połączona z pomaganiem. O tym, kogo i w jaki sposób będzie można wesprzeć, poinformujemy wkrótce.

Route 66 jest popularnie nazywana „Drogą-matką”. Została otwarta w 1926 roku, by skomunikować Chicago z Los Angeles. Od 2005 roku odcinki przecinające stany Illinois, Nowy Meksyk i Arizonę zostały uznane za narodową trasę krajobrazową – popularną atrakcję turystyczną. Słynna Route 66 stała się także popularnym motywem literatury i muzyki. Pisali o niej m.in. John Steinbeck w powieści „Grona gniewu”, a także Bobby Troup – autor piosenki „Get Your Kicks on Route Sixty Six”. Stworzył ją po odbyciu wyprawy tą trasą. Później swoje wersje tego przeboju nagrali m.in. The Rolling Stones i Depeche Mode.

Witamy 👊Czas oficjalnie napisać gdzie kolejna nasza wyprawa 😁Rowerem przez Stany Zjednoczone ? 🇺🇸🌎🇺🇸🌎🇺🇸To jedno z…

Opublikowany przez Rower to jest świat Poniedziałek, 25 czerwca 2018

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick