Na razie są w rękach dyrektorów. Niedługo trafią do uczniów

0
Fot. jarocin.pl
Na ręce dyrektorów ośmiu szkół podstawowych z gminy Jarocin trafiły 42 laptopy. Nowe urządzenia mają służyć uczniom, którzy nie posiadają swoich komputerów, a są one niezbędne do prowadzenia zdalnych lekcji.

Około 100 tys. zł kosztowały laptopy, które trafiły w ręce dyrektorów ośmiu szkół podstawowych z Jarocina oraz gminy. Zakup był możliwy dzięki pieniądzom z programu „Zdalna szkoła”. Władze samorządowe kupiły 42 laptopy, które zostały rozdysponowane pomiędzy poszczególne placówki. – W tym trudnym dla nas czasie, ten nowoczesny sprzęt z pewnością polepszy model zdalnego nauczania, którego wszyscy nadal się uczymy! – mówi burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

ZOBACZ: Maseczki to wciąż obowiązek! Policja i sanepid przypominają. Nie lekceważ tego!

Zmiany w nauczaniu zostały wymuszone przez pandemię koronawirusa i po raz pierwszy na taką skalę nauczyciele oraz uczniowie musieli przystosować się do nowej rzeczywistości, czyli nauki na odległość. Nie wszystkie gospodarstwa domowe w gminie posiadają jednak komputery, które byłyby odpowiednie do udźwignięcia zadania, jakim są zdalne lekcje. Stąd wsparcie finansowe Ministerstwa Cyfryzacji. Pieniądze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej, a samorządy nie musiały wydać na zakup laptopów bądź tabletów ani złotówki.

Komputery trafiły do szkół podstawowych: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz w Cielczy, w Golinie, w Mieszkowie i w Witaszycach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick