Na razie “NIE” dla otwarcia placów zabaw…

1
Na korzystanie z placów zabaw w Ostrowie Wielkopolskim przyjdzie jeszcze poczekać. Choć takie miejsca decyzją Rady Ministrów od ostatniego dnia maja mogą być otwarte, to władze Ostrowa zdecydowały o wstrzymaniu się od ponownego otwarcia placów. - Główny Inspektorat Sanitarny nadal nie opublikował wytycznych – uzasadnia prezydent miasta Beata Klimek.

Place zabaw mogą być otwarte w całym kraju. Podobnie jednak jak w przypadku m.in. ponownego uruchomienia przedszkoli czy żłobków w czasie epidemii ostateczną decyzję podejmują samorządy, tak w przypadku otwarcia miejsc do zabawy na powietrzu – wszystko zależy od decyzji władz gmin czy miast. W Ostrowie Wielkopolskim place zabaw na osiedlach czy przy placówkach oświatowych nadal pozostają zamknięte. – Główny Inspektorat Sanitarny nadal nie opublikował jednak wytycznych, które określą, na jakich zasadach obiekty te mają obecnie funkcjonować – czekamy zatem na konkretne zalecenia. Bez tych wytycznych nie mamy zgody ze strony naszego Sanepidu na otwarcie obiektów – informuje prezydent miasta Beata Klimek.

Dodajmy, że otwarcie placów zabaw od 30 maja wiązało się z zapewnieniem na nich określonego rygoru sanitarnego. Rodzice, wchodząc na plac z dziećmi, są zobligowani do sprawdzenia ile osób już znajduje się na placu i upewnienia się, że możliwe jest zachowanie między dziećmi odpowiedniego dystansu. Jeśli nie można zachować bezpiecznego dystansu, obowiązuje noszenie maseczek przez wszystkie osoby powyżej 4. roku życia. Ponadto, w kwestii zarządcy placów pozostaje obowiązek dezynfekcji urządzeń do zabawy. – Jesteśmy w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Ostrowie Wielkopolskim. Jeśli tylko pojawi się taka możliwość, przygotujemy się do otwarcia tych miejsc i niezwłocznie udostępnimy je Wam i Waszym dzieciom – deklaruje prezydent miasta.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 6
    3

    Place zamknięte żeby nie było kontaktów dzieci ale to że młodzież przesiaduje wieczoramininpo nocy w parku pijąc i robiąc hałasy to już nikt nie kontroluje…. Może trzeba wziąść się za robotę panowie policjanci!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick