Na razie bez zmian. Nie uchylono mandatów dwojgu ostrowskim radnym

16
Nadal nie wiadomo co z Elżbietą Grochowską i Szymonem Matyśkiewiczem w kontekście utrzymania przez nich mandatów radnych Ostrowa Wielkopolskiego. Chodzi o rzekome nieprawidłowości w łączeniu ich działalności społecznej z funkcją radnych miejskich. O wyjaśnienia już w grudniu zawnioskował wojewoda, sprawie miała przyjrzeć się też Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Choć przewodniczący Jarosław Lisiecki zapowiadał, że na styczniowej sesji rada podejmie decyzja o wygaszeniu bądź nie mandatów, to dziś w porządku obrad Sesji Rady Miejskiej taki punkt w ogóle się nie znalazł.

Już w grudniu wojewoda wielkopolski otrzymał zgłoszenie o rzekomych nieprawidłowościach w działalności dwojga radnych: Elżbiety Grochowskiej i Szymona Matyśkiewicza z klubu Przyjazne Miasto. Ktoś zasygnalizował, że ich działalność społeczna, a w przypadku radnej także działalność gospodarcza kłóci się z pełnieniem mandatów i że mogą oni wykorzystywać oni mienie gminy do swoich innych działań. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu.

Dziś w czasie sesji po raz pierwszy Elżbieta Grochowska i Szymon Matyśkiewicz zabrali głos w tej sprawie. Każdy z nich odczytał przygotowane oświadczenie zawierające wyjaśnienia. Temat rozpoczął się od jednego „punktu zapalnego”, którym było z kolei oświadczenie Koalicji Obywatelskiej odczytane przez Damiana Grzeszczyka. Klub zasygnalizował w nim jedynie, by pod głosowanie i rozpatrzenie ten temat w ogóle podjąć.

Na czym stanęło? Tak naprawdę na niczym. Nie powstał projekt uchwały znoszący bądź utrzymujący mandaty radnych. Prawdopodobnie prezydium Rady Miejskiej będzie czekało na opinię wojewody kto, czy w ogóle i jakie kroki dalej powinien podjąć. Cały materiał z posiedzenia ostrowskich radnych możecie zobaczyć na kanale YouTube Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Nie wiedziałem, że radna wybrana z listy PiS, która oszukała swoich wyborców, jest biegła w przepisach prawa. No chyba, że odczytała oświadczenie, które napisał jej jakiś radca prawny, czy może z przyjaznego urzędu?

 2. Polacy – mistrzowie siedzenia w gównie. Nikt nie ma narzedzi do niczego w tym kraju. Dobrze jest mieć radnych o nieokreślonym statusie w radzie bo mają głowę zajętą tylko swoimi sprawami. Kiedyś miasto było źródłem dobrych wiadomości i człowiek chciał więcej elementów władzy centralnej w samorządach. Teraz? Jeszcze jeden PiS please a potem już tylko gilotyna na każdym rynku i viva la revolucion.

 3. Uczyłam się w gimnazjum, w którym P. Szymon był Pedagogiem. Wszyscy go uwielbiali jaki on fajny nie jara. Tymczasem ja przez 2,5 roku spędziłam zapłakana po kątach bo dzieciaki z mojej klasy nie dawały mi żyć. Kiedy tylko mnie widział zapłakaną i roztrzęsioną to tylko kazał moim oprawcą się rozejść. Oczywiście dzieciaki ewidentnie udawały, że próbowały mi pomóc. On tylko kazał im mnie zostawić żebym się uspokoiła jakbym to ja była problem. Sprawę rozwiązał dopiero pod koniec szkoły kiedy problem urósł tak, że już się go ignorować nie dało. Przykro mi to mówić ale gościu przyczynił się do jednej z moich największych traum.

  I to nie koniec…

  Gdy byłam w liceum został na jeden rok wychowawcą klasy i to było okropne. Z perspektywy czasu mam wrażenie, że tworzył problemy których szybkim rozwiązaniem mógł się pochwalić a prawdziwe problemy zamiatał jak to tylko możliwe. Dzisiaj jestem Pedagogiem i widzę jak wiele błędów popełnił. Ten gościu nie powinien dyplomu dostać, a co dopiero być radnym.

  • straszna historia co pani pisze.. dlaczego o takich rzeczach media lokalne nie pisza? Niech sie pani trzyma a mnie az zalewa jak sobie pomysle ze w niedziele pewnie bedzie skakal na scenie wosp jak to on ludzi kocha i pomaga

  • Przykra historia, zastanawia mnie fakt, że jak tak złe było to dlaczego szkoły nie zmieniłaś ? Wówczas inni koledzy, pedagog …

 4. Obejrzałam. W której to szkole w 2021 r. płacili ponad 130 000 złotych? Chętnie się zatrudnię, albo dorobię w tych samych miejscach, jeśli to co w oświadczeniu majątkowym jest zsumowane z pracy i dodatkowych zleceń.

 5. Zamieszczenie w miejskim informatorze prowadzonym za miejskie pieniądze, przez dyrektora kancelarii prezydent, za darmo zdjęcia radnej biznesłumen trzymającej w rękach nazwę swojej firmy ma być reklamą? Każdy właściciel firmy w Ostrowie może poprosić i jego fotkę zamieszczą. Za pieniądze bo to będzie reklama. W przypadku pani radnej, która oszukała swoich wyborców i przeszła do obozu pani prezydent ta bezpłatna reklama to zwykły wyraz wdzięczności. I dlatego powinna być nadal radną pani prezydent, której obóz trochę jakby się sypie.

 6. Pani Elu z Zębcowa. Proszę poinformować nas ile Pani wydała na swoją kampanię wyborczą, która była na bogato. Spot telewizyjny był, bilbordy były a osób wiele na liście. Jaki limit wydatków został zadeklarowany i jak to się ma do rzeczywistości? Nie ma Pani nic do ukrycia więc proszę o informację o kosztach tego spotu w TV Proart i kilku bilbordach (a gdzie jeszcze ulotki i banery)

 7. Panie Radny dj Szymon niech Pan nie kłamie. Wszystko Pan robi z myślą o mieszkańcach?????. Szok… Wogole drodzy wyborcy pretensje do siebie… No bo kto tych Państwa wybrał????? Przewodniczący rady który zdania sklecić nie potrafi tylko yyyyyyy, yyyyyyy, ooooooo, yyyyyyy. Radny Nycek i jego ule na balkonach….. Radny Szymon i jego ulica Oliwkowa. Brak już słów na kometowanie tego cyrku

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick