„Muzyka po drodze”. Niezwykły koncert świąteczny w Pleszewie [WIDEO]

0
Fot. screen z wideo, facebook.com/arkadiuszwojciechptak
Koncert świąteczny z okien ratusza dla osób przemierzających pleszewski rynek. Tak wyglądało nietypowe powitanie świąt w tym mieście połączone z wystawą własnoręcznie robionych przez dzieci kartek bożonarodzeniowych.

„Takiego powitania Bożego Narodzenia jeszcze na pleszewskim rynku nie było. Koniecznie przyjdźcie posłuchać, popatrzeć. Nie będziecie żałować” – zapowiadał kilka dni temu burmistrz Plesewa Arkadiusz Ptak. Wydarzenie pod nazwą „Muzyka po drodze” odbyło się w minioną niedzielę. Po reakcjach mieszkańców, którzy w tym czasie przechodzili przez rynek i zatrzymali się na chwilę, by posłuchać świątecznych brzmień, można było odnieść wrażenie, że niespotykana dotąd w Pleszewie forma artystyczna spotkała się z ich aprobatą.

„Gratuluję pomysłu”. „Wspaniale, tak świątecznie”. Super pomysł. Można nawet w tym trudnym czasie”. „Aż ciarki przechodzą. Pięknie” – to tylko kilka z komentarzy, które pojawiły się na fanpage’u burmistrza po udostępnieniu przez niego wideo z kolędowania.

CZYTAJ: Uwaga na kieszonkowców! Przedświąteczne zakupy to dla nich prawdziwe żniwa

Wydarzenie nazwane „Muzyką po drodze” było kolędowaniem w nietypowej formie, bo artyści (Alex Makowiecki, Mateusz Bystrzycki, Dominika Wojciechowska, Anna Kulza, Angelika Śpitalniak, Zuzanna Kloetzel, Natalia Kubiak) zaśpiewali z okien ratusza. Każdy znajdował się w innym, a mieszkańcy mogli stanąć na rynku i posłuchać. Zaczęło się od kolędy „Wśród nocnej ciszy”, ale później dało się usłyszeć też m.in. zagraniczne piosenki z „Santa Claus is coming to town” na czele.

Kolędowanie było połączone z wystawą prac laureatów oraz uczestników XXIV Konkursu Plastycznego na Najlepszą Kartkę Bożonarodzeniową.

Klimatu temu wydarzeniu dodawała świąteczna iluminacja budynku ratusza oraz drzew na rynku, a także drewniana szopka bożonarodzeniowa.

Zobaczcie i posłuchajcie spontanicznego kolędowania w Pleszewie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick