Muzyczna sobota w Krotoszynie

0
Na początek trochę rocka w bardzo dobrym, rodzimym wydaniu, a potem powrót do rozrywkowej i tanecznej muzyki lat międzywojennych – tak będzie w sobotę, 20. lipca w Krotoszynie. Już jutro na tamtejszym rynku zagra Jazz Band Młynarski-Masecki, a wcześniej Warszawska Orkiestra Sentymentalna i grupa Lorem. Wszystko w ramach cyklu wiec Wiec.

W tym roku wakacyjny cykl koncertowy Więc Wiec zaczął się mocno, bo koncertem grupy Cree i Krzysztofa Zalewskiego. W sobotę, 20. lipca będzie trochę łagodniej, bo organizator połączył rockowe brzmienia z muzyką międzywojenną.

Jazz Band Młynarski-Masecki, a wcześniej Warszawska Orkiestra Sentymentalna i krotoszyńska grupa Lorem to zestaw nieoczywisty, ale bardzo wartościowy muzycznie. O tę właśnie wartość chodzi, mówi organizator i pomysłodawca koncertowego cyklu – Wojciech Szuniewicz, ciesząc się, że popularność krotoszyńskich Więc Wieców zatacza coraz szersze kręgi.

Zasady uczestnictwa w wiecowaniu dla kultury na krotoszyńskim rynku są zawsze takie same. Na koncerty można kupić dokładnie 356 biletów, czyli tyle, ile osób w razie niepogody zmieści się w sali Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i to są miejsca siedzące. Od początku patronat nad całym cyklem sprawują Telewizja Proart i portal Wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick