Muzeum w Lewkowie zamknięte dla zwiedzających

7
Dla wszystkich chętnych, którzy chcą zwiedzić Pałac w Lewkowie, to ostatnia szansa przed remontem. 11 kwietnia Muzeum zamknie swoje drzwi dla zwiedzających. Wszystko po to, by przejść renowację i konserwację.

Pałac w Lewkowie od czerwca 2017 roku nie należy już do Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Teraz właścicielem jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Instytucja posiada nową nazwę: Muzeum w Lewkowie – Zespół Pałacowo-Parkowy.

Już od początku ubiegłego roku, właściciele obiektu przygotowywali dokumentację, która pozwoli im na przystąpienie do projektu w ramach inwestycji w obszarze dziedzictwa kulturowego rejonu na lata 2014-2020.

Projekt ten przeszedł część formalną oraz merytoryczną i został oceniony pozytywnie. Dlatego też Muzeum w Lewkowie doczeka się gruntownego remontu. – Wszystko zacznie się od zabezpieczenia eksponatów, których część należy do Muzeum Kaliskiego. Kiedy wszystko zostanie zabezpieczone, rozpoczną się prace remontowe. Wymienione zostaną instalacje elektryczne, okna, podłogi. Renowację przejdzie też piwnica oraz piętra, które zostaną zagospodarowane na centrum edukacji historycznej. Prace będą prowadzone także w parku dookoła pałacu. Wyremontowana zostanie stara wozownia oraz ogrodzenie. Prace potrwają do końca 2019 roku – informuje Agnieszka Gibasiewicz, p.o. dyrektora Muzeum w Lewkowie.

Pałac w Lewkowie to urokliwe miejsce w naszym regionie. Został on stworzony w XVIII wieku dla Wojciecha Lipskiego i jego żony Salomei. Zaprojektował go Jan Chrystian Kamsetzer – czołowy przedstawiciel polskiego klasycyzmu. Wokół pałacu można podziwiać piękny park w stylu angielskim, a także staw.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. wyszło szydło z worka o remoncie a nie dawno tu piał usrajski o swoim sukcesie a jak mozna teraz przeczytac było w jego stylu tylko picem.

    • u pana brak oj chyba mozgu gdy niw widzisz matactw i manipulacji rajskiego czlonka PO i zarzadu PO POwiatu wczesniej UD i UW rajski jeszcze madrego zdania nie wypowiedzial o sa te klamliwe

    • Od tego wybory by matactwa ukrócić. Od tego dyskusja by konkretami zbijać. Są w PO matactwa, w SLD niegospodarność a PiS to przestępcy. I kogo wybrać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick