MUKS Poznań górą w derbach Wielkopolski. Ostrovia z dziewiątą przegraną

W sobotę koszykarki Klubu Sportowego Basket Ostrovia zagrały mecz 17. kolejki I ligi grupy B. Tym razem górą okazał się MUKS Poznań, który wygrał 63:58, rewanżując się za przegraną po dogrywce w I rundzie sezonu. Dla biało-czerwonych to dziewiąta przegrana. Aktualnie Ostrovia zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Ostrowianki pojechały do Poznania zbudowane pewną wygraną z Liderem Swarzędz. Dobra I kwarta pozwalała myśleć, że Ostrovia po raz drugi wygra z MUKS-em, który wygrał drugą kwartę 28:19, kontrolując losy spotkania w drugiej połowie. Ostatecznie poznanianki wygrały 63:58. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Marta Dymała, która rzuciła 10 punktów, miała także 6 zbiórek i 10 asyst. W zespole Ostrovii znów z dobrej strony pokazała się Kinga Dekert (7 punktów, 11 zbiórek i 3 bloki), najlepszym strzelcem była jednak Katarzyna Joks z 18 punktami. Teraz przed Basketem dwa mecze w dwa dni. W weekend 10 i 11 lutego zagrają we własnej hali z Widzewem Łódź oraz Wisłą Kraków.