DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Może być to wskaźnik, że zaczynamy falę zwyżkową". Czy COVID-19 powróci?

Brak powszechnego testowania wyraźnie przekłada się na niski wskaźnik potwierdzonych przypadków. Bada się osoby, u których istnieje wyraźne ryzyko, że zostały one zakażone. Oddziały covidowe w szpitalach zostały już zlikwidowane, ale przedstawiciele placówek informują, że są przygotowani na kolejną falę. – Obecnie mamy dwóch pacjentów dodatnich, którzy zostali przyjęci w ciągu minionego weekendu. Przebywają na Oddziale Izolacyjnym. Może to być wskaźnik, że znów zaczynamy jakąś tendencję zwyżkową. Jeśli pacjentów będzie coraz więcej to znajdą oni miejsce też na innych oddziałach, w specjalnie stworzonych do tego warunkach – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Wrócą obostrzenia? Minister Niedzielski: Obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń

Lekarze informują także, że COVID-19 nie daje jednoznacznych objawów tak, jak było to na początku, czyli duszności, kaszel, czy gorączka. – Może to być na przykład biegunka, osłabienie, czy inne. Liczymy się z tym, że w okresie jesiennym, gdy tych infekcji jest więcej znów będziemy mieli na głowie COVID-19 – dodaje Stangret.

Według czwartkowego raportu Ministerstwa Zdrowia, w ciągu minionej doby potwierdzono 1840 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • JK
  Jarek K

  czwartek, 14 lipca, 2022

  Znowu zaczynacie ???
  „Brak powszechnego testowania wyraźnie przekłada się na niski wskaźnik potwierdzonych przypadków.” .. i to jest zdanie prawdziwe. Nie bedziecie testować nie bedzie zadnych fal. I skończcie z tym w koncu raz na zawsze bo wymyśleliście sobie chorobę która jest bezobjawowa … żeby miec kontrolę nad społeczeństwem.

  Odpowiedz
 • F
  Feniks

  czwartek, 14 lipca, 2022

  Ups, nie wszystko się jeszcze sprzedało, nie wszyscy zarobili albo za mało, więc trzeba na siłę wypromować kolejną falę. Żenada !

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz