DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wrócą obostrzenia? Minister Niedzielski: Obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń

Dzienna liczba zakażeń przekroczyła 1000, a testowania w systemie powszechnym jest w okolicach 6000 dziennie. – Te wzrosty z tygodnia na tydzień doprowadziły do tego, że wskaźnik R, czyli wskaźnik reprodukcji jest jednym z najwyższych, jakie obserwowaliśmy w trakcie pandemii. Poziom wyszczepienia i przechorowania każe nam skupić się teraz na liczbie hospitalizacji – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Obecnie w szpitalach jest 450 osób, ale chorobę przechodzą łagodnie. Jedynie 16 osób w skali całego kraju przebywa pod respiratorem. – Liczba hospitalizacji będzie głównym parametrem, który będzie podstawą podejmowania jakichkolwiek działań zapobiegawczych – dodał Niedzielski.

Szef resortu poinformował, że dalsze kroki nie będą podejmowane, do momentu, gdy liczba hospitalizacji nie przekroczy 5000 w skali kraju. Według analiz przygotowanych przez trzy ośrodki badawcze, najczarniejsze scenariusze zakładają od 6 do 10 tysięcy osób hospitalizowanych. – Przewiduje się jednak, że liczba hospitalizowanych będzie rosnąć w umiarkowanym poziomie – uspokajał minister.

Minister Zdrowia zwrócił się do osób, które znajdują się w grupach ryzyka, a więc seniorów, tych z upośledzonym układem odpornościowym. – Chcę zarekomendować tym osobom, aby w przestrzeniach zamkniętych zakładały maseczki i stosowały zasadę DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka – apelował.

Podczas konferencji poinformowano także, że czwarta dawka szczepionki będzie dostępna dla całej populacji prawdopodobnie we wrześniu i będzie dostosowana do wariantu Omikron.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • O
  OleG

  piątek, 8 lipca, 2022

  Temu pani trzeba zrobić lewatywę.

  Odpowiedz
 • MAS
  Mgr Andrzej Strzelba

  piątek, 8 lipca, 2022

  Obostrzenia jak i ten pan powinni odejść

  Odpowiedz
 • SBJ
  Stasia bez Jasia

  piątek, 8 lipca, 2022

  Opipieli całkowicie. Głupota nie ma granic…

  Odpowiedz
 • M
  marek

  piątek, 8 lipca, 2022

  Czemu ten pan nie jest wywalony ze stanowiska, mało nadmiarowych zgonów narobił przez ostatnie 2 lata??

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  sobota, 9 lipca, 2022

  Precz z komuna.

  Odpowiedz
 • S
  SZYN

  sobota, 9 lipca, 2022

  Precz z komuna

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz