Motyle wylądowały na ostrowskim rynku

0

Dzień Motyla, Dzień Wrażliwości - to małe święto, które od lat celebruje ostrowska Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi. Pierwszego dnia wiosny uczniowie w większości przebrani za motyle nie tylko witają nową porę roku, ale przede wszystkim szerzą ideę wolontariatu i dobroci. Dziś ucziowie wyszli na ostrowski rynek.

Dzień Motyla zaczerpnięty został przez ostrowską „czwórkę” wprost z Poznania, gdzie zrodziła się ta idea już kilka lat temu. 21. marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny już nie topi się tradycyjnie słomianej kukły na znak pożegnania zimy, ale szkoły coraz częściej szukają alternatywy, by zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania tego dnia.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim Dzień Motyla, nazywany też Dniem Wrażliwości wykorzystuje do promowania idei charytatywności i wolontariatu. Dziś na ostrowskim rynku uczniowie rysowali, wyklejali czy wycinali motyle, którymi oblepiali zabudowania centrum miasta oraz wręczali je przechodniom.

W evencie, któremu towarzyszyły też muzyka i śpiew brali udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim w geście solidarności i integracji ze zdrowymi dziećmi. 21. marca to w kalendarzu także Światowy Dzień Zespołu Downa.

Więcej w materiale filmowym oraz dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick