DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Moskitiery – skuteczna ochrona przed insektami

Wiosna to pora roku, której nie można nie lubić. Słońce wreszcie grzeje, a nie tylko świeci. Powietrze pachnie obietnicą lata. Chętnie otwieramy okno… i wpuszczamy do domu pierwsze muszki, a zaraz po nich większe muchy i komary. Na szczęście nie musimy w popłochu zamykać okien. Przecież są moskitiery!

Dlaczego warto mieć w oknach moskitiery?

Zadaniem moskitiery jest przede wszystkim ochrona domu przed rozmaitymi insektami. Dzięki zabezpieczeniu okna nie będziemy mieli we wnętrzu much, os, pszczół, komarów, ale też pająków i bardzo niesympatycznych wtyków amerykańskich.

Moskitiery bardzo cenią sobie także właściciele zwierząt domowych, szczególnie kotów, które uwielbiają przesiadywać na parapetach. Także szczęśliwi posiadacze ptaków mogą pozwolić swoim pupilom na swobodne fruwanie po domu. Moskitiery skutecznie uniemożliwiają im wydostanie się na drugą stronę okna.

W okresie wzmożonego pylenia traw i drzew moskitiery są na pierwszej linii frontu. To na nich osiada spora część pyłków. Wychwytują także kurz, dzięki czemu w domu jest zdecydowanie czyściej. Ponadto moskitiera na okno firmy Karnix może być skuteczną przeszkodą dla wszędobylskich dzieci, które mogłyby chcieć skorzystać z chwili nieuwagi rodziców.

Jak wybrać moskitierę do domu?

Chociaż wszystkie moskitiery wyglądają podobnie, tak naprawdę różnią się pod względem konstrukcji i sposobu montażu. Wszystkie rodzaje można obejrzeć na stronie Karnix.pl.

Najprostsze są moskitiery ramkowe. Ich montaż jest całkowicie bezinwazyjny. Dobrze sprawdzają się w niedużych oknach. Są najlepszym wyborem do wynajmowanych mieszkań. Minusem jest brak swobodnego zasłaniania i odsłaniana okna moskitierą. Z reguły są montowane na stałe i demontowane, gdy zachodzi taka potrzeba, jednak nie robi się tego codziennie.

Jeśli mamy możliwość ingerencji w konstrukcję budynku, lepiej zdecydować się na moskitierę rolowaną. Jej sposób działania jest podobny do rolet w kasecie. Różnica jest tylko taka, że moskitiera rolowana Karnix jest montowana po zewnętrznej stronie okna.

Moskitiery plisowane montuje się dla ochrony drzwi balkonowych. Osłania się je podobnie jak drzwi przesuwane harmonijkowe, stąd nazwa.

Nie tylko moskitiery – w co jeszcze warto wyposażyć dom?

Zabezpieczenie okien przed insektami niewątpliwie jest priorytetem wielu osób, ale nie tylko moskitiery mogą poprawić nasz komfort codziennego funkcjonowania.

Markizy tarasowe co prawda przed insektami nie chronią, ale pozwalają wygodnie wypoczywać na tarasie, chroniąc przed opadami deszczu lub nadmiarem światła słonecznego.

To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Markiza od producenta Karnix nie kosztuje dużo, a liczba ich zalet jest trudna do oszacowania. Do najważniejszych trzeba zaliczyć możliwość zamówienia na dowolny wymiar, wybór i zmianę kąta nachylenia markizy względem budynku i podłoża, wybór koloru tkaniny i stelaża, sterowanie ręczne lub automatyczne.

Zadaszenie tarasu umożliwia nie tylko komfortowe wypoczywanie, ale też spożywanie posiłków. Prawdopodobieństwo, że coś nam wpadnie do talerza, znacząco spada. Markiza tarasowa – Karnix.pl nadaje się też do powieszenia nad balkonem.

Więcej na temat markiz tarasowych można przeczytać na stronie Karnix.pl. Tu też można złożyć zamówienie na markizy i moskitiery.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    Mateusz

    czwartek, 29 lutego, 2024

    Markizy to dobre rozwiązania, ale warto zaopatrzyć je od razu w automatykę, która składa je przy silnym wietrze

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz