Mobilny Urzędnik Gminy? Taki pracownik dojedzie do interesanta

0
Fot. pleszew.pl
Od 4 listopada na terenie Pleszewa funkcjonuje Mobilny Urzędnik Gminy. Kto to taki? To nikt inny jak pracownik urzędu, który dojedzie do domu interesanta - przede wszystkim do seniora, osoby niepełnosprawnej, czy ich opiekunów. Oczywiście dotyczy to spraw pilnych i nie cierpiących zwłoki. Gmina Pleszew znalazła się w gronie 40 gmin na terenie kraju, w których taka opcja weszła w życie.

Gmina i Miasto Pleszew znalazła się w gronie 40 gmin z całej Polski, które wzięły udział w pilotażowym programie „Mobilny urzędnik”. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej. Taki pracownik urzędu dojedzie do domu i pomoże w załatwieniu sprawy urzędowej. Program skierowany jest do seniorów (osób 65+), osób zależnych 15+, osób niepełnosprawnych i opiekunów. „Oczywiście dotyczy to wyłącznie spraw pilnych, niecierpiących zwłoki.” – informuje urząd.

Urzędnikiem mobilnym w UMiG została Marta Borkowska. Przeszła ona specjalistyczne szkolenie poświęcone komunikacji interpersonalnej, komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach, zagadnień prawnych związanych z tego typu obsługą. Jej zadaniem jest informowanie o zakresie wymagań do załatwienia sprawy, doradztwo, dostarczenie druków/dokumentów i pomoc w wypełnieniu wraz z dostarczaniem ich do odpowiedniego wydziału w urzędzie.

Aby skorzystać z pomocy urzędnika Mobilnego należy zgłosić się osobiście lub za pomocą członka rodziny lub opiekuna faktycznego następującymi drogami:

– pocztą email: mborkowska@pleszew.pl
– telefonicznie: 62 7428 344 (zgłoszenia pn – pt w godzinach 12:00 – 13:00)
– tradycyjną pocztą: UMiG w Pleszewie, Urzędnik Mobilny, Rynek 1, 63-300 Pleszew

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick