Młodzież z narkotykami zatrzymana

2
zdjęcie poglądowe / fot. policja.pl
Troje młodych mieszkańców powiatu jarocińskiego usłyszy zarzuty posiadania oraz sprzedaży narkotyków. Młodzi ludzie w wieku 19-21 lat zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy jarocińskiej policji dzięki wskazaniu odpowiedniego miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń.

20-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego odpowie za posiadanie narkotyków, dzięwiętnasto- i dwudziestojednolatek za handel marihuaną. Jarocińscy policjanci zatrzymali młodych mężczyzn w trakcie nalotu na miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń działającej od półtora roku.

– Najpierw zatrzymany został 20-latek posiadający woreczek z suszem, który okazał się marihuaną. Policjanci zatrzymali go w tak zwanym „plenerze”, w okolicy, którą ktoś wskazał jako miejsce, gdzie może dochodzić do handlu narkotykami. Dwaj pozostali, którzy usłyszą zarzut sprzedaży narkotyków zostali zatrzymani dzień później – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska – oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Krajowa Mapa Zagrożeń to projekt Komendy Głównej Policji. Wchodząc na strony www poszczególnych komend powiatowych, specjalne zakładki odsyłają do Mapy. Na niej można wskazywać miejsca niebezpieczne na terenie całego kraju. To tereny, na których często dochodzi na przykład do kradzieży, napaści czy handlu narkotykami. Funkcjonariusze policji są zobowiązani do częstego kontrolowania takich miejsc.

źródło: KPP Jarocin / własne

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick