Młodzież z Jarocina będzie protestować. W jakiej sprawie?

2
Fot. facebook/strona wydarzenia
Nauczyciele zapowiedzieli swój strajk na okres egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasisty, a potem maturalnych. Młodzież postanowiła pójść śladami nauczycieli. Nie będą jednak walczyć o podwyżki dla nich, ale o lepszy byt dla naszej planety. Organizują Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Odbędzie się on nie tylko w Warszawie, ale także w Poznaniu, Zamościu, Krakowie, Łodzi oraz w Jarocinie!

Strajk odbędzie się dokładnie w piątek (15 marca) o godzinie 10.00 na jarocińskim rynku. – 15 marca 2019 wychodzimy ze szkół na ulicę! Stan naszej planety jest krytyczny. My, młodzi ludzie na całym świecie, zainspirowani działaniami szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg domagamy się zmian w polityce państwa na rzecz klimatu. Chcemy również zwiększyć świadomość młodych ludzi i pokazać, że problem jest bardzo poważny. Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Nasz dom się pali, a my mamy coraz mniej czasu, by uratować naszą planetę. Osiągnęliśmy punkt krytyczny, a nasze pokolenie oraz pokolenie naszych dzieci ucierpi na tym najbardziej – można przeczytać na facebookowym profilu wydarzenia.

Jednocześnie, młodzież podkreśla, że strajk jest całkowicie apolityczny i proszą, by nie przynosić symboli partii i organizacji politycznych.

Akcja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego została zapoczątkowana przez 16-letnią szwedkę Gretę Thunberg, która dokładnie od 20 sierpnia 2018 roku, w każdy piątek protestuje przeciw niszczeniu środowiska.

W jarocińskim strajku swoją obecność zadeklarowało już 111 osób, a 282 jest zainteresowanych wydarzeniem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick