Młodzież IV LO spotkała się z ambasadorem Peru

0

Uczniowie "ostrowskiej czwórki" wzięli udział w wykładzie Jego Ekscelencji Ambasadora Peru w Rzeczposolitej Polskiej Alberta Salasa Barahony. Spotkanie odbyło się w Katedrze Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych na Uniwerystecie Łódzkim. Do udziału zaproszeni zostali studenci oraz licealiści z Łodzi oraz z Ostrowa.

Wykład ropocząl się prezentacją Peru. Ambasador opwiadał też o podbieństwach między Polską a Peru. Jak powiedział, nasze kraje wiele łączy. Prezydentem Peru jest Pedro Pablo Kuczynski. Ma on polskie korzenie, wywodzi się z Inowrocłwia. Innym znanym Polakiem w tej części świata jest Ernest Maliowski budowniczy linii kolejowych w Peru. Później nadszedł czas na pytania. Młodzież z IV LO bardzo atywnie uczestniczyła w tym spotkaniu. Ostrowscy licealiści pytali o najciekawsze miejsca w Peru, jakość sprowadzanych z Peru owoców. Nie zabrakło też bardziej osobistych pytań, m.in. o ulubione polskie dania. Ambasador bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie kwestie.

Spotkanie odbyło się w ramach podpisanej w roku 2016 umowy o współpracy między IV LO, a Katedrą Studiów Latynoamerykanskich i Porównawczych Uniwersytetu Łodzkiego. Jest to już kolejna inicjatywa Katedry. W marcu "ostrowską czwórkę" odwiedzili studenci z Peru. Przeprowadzili oni warsztaty z młodzieżą.  

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick