Młodzi ostrowianie zatrzymani z narkotykami

0

17-latek z blisko 50 gramami marihuany, 20-latek z tabletkami ekstazy, czy 28-letni mężczyzna z nielegalnymi dopalaczami. Wszyscy zostali ostatnio zatrzymani przez ostrowskich policjantów. Zgodnie z polskim prawem wszystkim grożą poważne sankcje karne, w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

17-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zaczął uciekać na widok policyjnego patrolu. Chłopak szybko został ujęty, a jak się okazało w kieszeni kurtki chował woreczki wypełnione marihuaną. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie gdzie znaleźli kolejne porcje suszu roślinnego. Łącznie zabezpieczone zostało blisko 50 gramów marihuany, a chłopak nieletni trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zatrzymali również 20-latka, podczas jego kontroli kryminalni ujawnili woreczek, w którym znajdowało się 10 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że narkotyki znalazł przed chwilą. Mundurowi nie uwierzyli i postawili mu zarzut posiadania nielegalnych substancji.

1 lutego policjanci zatrzymali 28-latka, który posiadał woreczek z tzw. „dopalaczami”. Przeprowadzone badanie suszu roślinnego wykazało obecność środków odurzających, których posiadanie jest zabronione. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia. Jeżeli prokurator uzna, że posiadana ilość była „znaczna” – ustawa nie precyzuje, co to oznacza – może zwiększyć sankcję nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick