DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Młodzi ostrowianie zatrzymani z narkotykami

17-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zaczął uciekać na widok policyjnego patrolu. Chłopak szybko został ujęty, a jak się okazało w kieszeni kurtki chował woreczki wypełnione marihuaną. Funkcjonariusze przeszukali również jego mieszkanie gdzie znaleźli kolejne porcje suszu roślinnego. Łącznie zabezpieczone zostało blisko 50 gramów marihuany, a chłopak nieletni trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zatrzymali również 20-latka, podczas jego kontroli kryminalni ujawnili woreczek, w którym znajdowało się 10 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że narkotyki znalazł przed chwilą. Mundurowi nie uwierzyli i postawili mu zarzut posiadania nielegalnych substancji.

1 lutego policjanci zatrzymali 28-latka, który posiadał woreczek z tzw. „dopalaczami”. Przeprowadzone badanie suszu roślinnego wykazało obecność środków odurzających, których posiadanie jest zabronione. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia. Jeżeli prokurator uzna, że posiadana ilość była „znaczna” – ustawa nie precyzuje, co to oznacza – może zwiększyć sankcję nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz