Młody daniel zaplątany w sznurki. Leśnicy ruszyli na ratunek [VIDEO]

1
Dwóch leśników z krotoszyńskiego nadleśnictwa znalazło w głębokim lesie zaplątanego w sznurki rolnicze młodego daniela walczącego o życie.

Co to za dziwne odgłosy? Czyżby jakieś drapieżniki dławiły ofiarę? – takie pytania zadawali sobie krotoszyńscy leśnicy, którzy kontrolując uprawę leśną natknęli się na rozgrywający się w pobliskim młodniku dramat.

To zaplątany w sznurki daniel walczył o życie. Leśniczy Marcin Woźniak, wraz z podleśniczym Krystianem Chmielarzem podjęli się zadania uwolnienia nieszczęśnika. Oswobodzony młodzieniec przez dłuższą chwilę nie wierzył w swoje szczęście. Dopiero po kilkunastu sekundach zniknął wśród drzew.

– Pozostawione na polach sznurki to duży problem. Często spotykamy daniele noszące „peruki” na swoich porożach – mówi Marcin – Dzisiejsza sytuacja pokazuje, jak mogą być niebezpieczne dla zwierząt. 

Zwracamy się z apelem, aby nie pozostawiać na polach resztek sznurków po balotach, czy zabezpieczaniu upraw przed zwierzyną. Stanowią one śmiertelne zagrożenie dla dzikich zwierząt.

źródło: www.krotoszyn.poznan.lasy.gov.pl, fot. K.Chmielarz

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejsze że pomoc nadeszła w porę. Ludzie mają to w dup..wyrzucają śmieci, sznurki. Co się tylko da. Rozumu im brakuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick