
Sprawę niedokończonej hali przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie opisywaliśmy już na łamach portalu wlkp24.info. Słynna K1 miała przejść przebudowę wartą kilka milionów złotych. Inwestor otrzymał na ten cel dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości około 5 milionów złotych. Inwestycja nie została jednak dokończona, a resort domagał się wyjaśnień w tej sprawie.
CZYTAJ: Minister Sportu o problemie hali K1 przy Kusocińskiego
Podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim Jakub Rutnicki, minister sportu i turystyki wypowiedział się na temat inwestycji. – Jedna podstawowa sprawa – jeżeli inwestycja nie została ukończona to pieniądze będą musiały zostać zwrócone i to jest rzecz oczywista (…) My oczywiście jesteśmy otwarci, ale piłka jest po stronie beneficjentów, którzy otrzymali wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z tego, co się orientuję, jest problem, jeśli chodzi o tym właścicieli i w jaki sposób się dogadają. Ja apeluję, by rzeczywiście tę inwestycję dokończyć i zrealizować – przekazał Jakub Rutnicki.
Minął ponad miesiąc i zapytanie w tej sprawie wystosował do ministerstwa były prezes koszykarskiej Stali Bartosz Karasiński. Otrzymał odpowiedź i opublikował w swoich mediach społecznościowych. Wynika z niej, że ministerstwo odstąpiło od polubownego załatwienia sprawy, które miało polegać na umożliwieniu inwestorowi po raz ostatni zakończenia inwestycji. BM SLAM Sp. z.o.o została wezwana do zwrotu dotacji w kwocie 5 milionów złotych wraz z odsetkami naliczonymi od listopada 2022 roku. Jeśli w ciągu 14 dni od dostarczenia pisma, pieniądze nie zostaną zwrócone, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z szefem resortu. Próbujemy dopytać o dalsze kroki ministerstwa, jeśli zwrot pieniędzy nie zostanie dokonany. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach portalu wlkp24.info.
środa, 3 czerwca, 2026
Geniusze biznesu! Ciekawe co dalej?
środa, 3 czerwca, 2026
jak to mówiła koalicjantka , pani Wielgus : kto daje i odbiera ten sie w piekle poniewiera
środa, 3 czerwca, 2026
prosze usunac te klamstwa! pan pawel ze wszystkie sie wywiazal! to nieskazitelny biznesmen. uczyc sie od niego!
środa, 3 czerwca, 2026
Ha ha ha – nieskazitelny???? A kto uwierzy potępiony będzie…
środa, 3 czerwca, 2026
Czekamy! ŁÓDŹ ZAPRASZA! ŁKS!
środa, 3 czerwca, 2026
Ciekawe ile z tej kasy poszło na wyjazd uwczesnych prezesów na mistrzostwa świata w kiszykówce do Chin.
środa, 3 czerwca, 2026
Jacy oni byli wtedy zgodnie. Przynajmniej tak było widać w transmisjach.
środa, 3 czerwca, 2026
Ja to się szczerze dziwie wszystkim że tak się dają robić w bambuku przez tyle lat , miasto, kibice, sponsorzy, gdzie wy wszyscy macie oczy i rozum ???
czwartek, 4 czerwca, 2026
Gdzie jest ten czarnojańczyk który wypisywał same laurki pod adresem tego z kobylina ???
Wszystko ma swój kres, kosa zawsze trafi na kamień
czwartek, 4 czerwca, 2026
Wreszcie się biorą za niego , najpierw rolnicy , później wydymał tego ze slam , teraz kumpla wawrzyniaka , do tego ministerstwo i dotacja i wiele innych rzeczy
Bierzcie się za niego czas najwyższy
czwartek, 4 czerwca, 2026
A gdzie karaś jest? Chyba jako prezes wiedział, że trzeba skończyć tę halę?
czwartek, 4 czerwca, 2026
Sprawdź krs bo mylisz spółki
piątek, 5 czerwca, 2026
Witam Stalową Brać. Po usilnym wyzywaniem do komentowania nie mogę nie zareagować na te opływające komentarze Pana Pawła Matuszewskiego. Najpierw Panie Antoni mam prośbę zwracam się do Pana z szacunkiem per pan tego samego oczekuję od Pana bo różnica w naszych poglądach pozwala mi przypuszczać że nie jesteśmy po imieniu. Pan Eryk popłyną ze swoim komentarzem oskarżając i opluwając człowieka który dzięki takim wpisom może być stratny grube pieniądze, ponieważ ten wpis stawia go w Bardzo Złym Świetle w śrut swoich kontrahentów. Co do sprawy Krzysztofa Wawrzyniaka to wspaniały przyjaciel Stalówki który podjął decyzję o zakupie klubu od Pawła Matuszewskiego, co istotne zakupu dokonał w momencie kiedy Pan Paweł spłacił wszystkie zobowiązania i wspólnie z Andrzejem Urbanem Panem trenerem i Grzegorzem Ardeliim prezesem zakontraktowali człon zespołu podczas Mistrzostw Europy w Katowicach. Jakie były zapisy umowy sprzedaży i kupna klubu były znane Tylko zainteresowanym i nie Nam komentowanie ponieważ nas przy tym nie było. Z tego co się orientuję to Pan Krzysztof Wawrzyniak doszedł do wniosku że nie da się dobrze kierować klubem sportowym z fotela z za Oceanu. To jest Bardzo Trudny Biznes. Wiem że podczas jednych z pierwszych meczy będzie gościem i klub ma mu podziękować że stał się członkiem Stalowej Rodziny. Jaka ironia losu jedni wchodzą do naszej Stalowej Rodziny a inni się wypisują jak były prezes i członek zarządu. Pan członek w zemście za wywaleniem z hukiem z klubu z siłą i hałasem ataku Czołgu Abrams. Nie wiem czy Państwo pamiętają jak Pani Prezydent Beata Klimek powiedziała że formuła współpracy z Panem Pawłem się wyczerpała, po tym sezonie w towarzystwie stwierdziła że została wprowadzona w błąd i nigdy by tak nie postąpiła gdyby nie prawdziwe relacje jej przekazane. Wiem i jestem pewien że Pan Paweł Matuszewski przez 12 lat był i mam nadzieję że nadal będzie jednym z głównych sponsorów naszej Stalówki, jego życiowego, tworzonego z Miłością do koszykówki klubu STALI Ostrów Wielkopolski. Mógł bym pisać dużej ale nie wiem czy jest sens bo tych którzy atakują twórcę Naszej STALÓWKI po erze śp. Andrzeju Kowalczyku. Na koniec zajmę się tematem tej informacji która powoduje ekstazę a nawet orgazm byłego członka zarządu i jednego z dziennikarzy. Nikogo z komentujących nie było przy tym jak została zawarta umowa z Ministrem Sportu ani umowy między Panem Pawłem Matuszewskim a Marcinem Napierałą . Mam przekonanie że Pan minister został tak samo wprowadzony w błąd jak Pani Prezydent Beatę Klimek. Że sportowym Pozdrowieniem Robert Czarnojańczyk. Hej hej STAL STAL STAL
piątek, 5 czerwca, 2026
Pragnę jeszcze przeprosić Państwa za wtargnięcie się kilku błędów ze względu na awarie mojego sprzętu. W związku z tym do Wtorku nie będę komentował. Taka złośliwość rzeczy martwych. Pozdrawiam serdecznie Robert Czarnojańczyk
piątek, 5 czerwca, 2026
Oczywiście wszyscy są źli a Pan Paweł nieskazitelnie kryształowy
Ministerstwo w błąd wprowadzone, miasto też. Dobre żarty
Pomnik Matuszewskiemu stawiajcie
piątek, 5 czerwca, 2026
Pan już doszczęntie odleciał , nic nie trzyma się faktów ani prawdy . Pan Napierała sam w zeszłym roku na jednym z portali opowiadał co i jak . O Panu Wawrzyniaku wiem jak doszło do sprzedaży prosto od jednego ze sponsorów On się o wszystkim dowiedział po fakcie W temacie z halą to wszystko już ministerstwo powiedziało wyraźnie , nie ma czego ani kogo bronić Fakty mówią same za siebie
sobota, 6 czerwca, 2026
Do Adriana i byłego sponsora. Panowie ja wiem z pierwszej ręki jak wyglądała sytuacja Panem Wawrzyniakiem. Dzięki temu że Pan Paweł Matuszewski ma rozległe kontakty biznesowe to udało się uratować klub w dwa tygodnie. Wypisujecie idiotyzmy oskarżenia rzucacie z rękawa. Były sponsor pisze slam rok temu powiedział ten temu i tam temu też temu innemu przekazał. Chcecie znać prawdę bo już nie mogę tego czytać i słuchać żeby Pan Paweł Matuszewski mimo obrzucanie błotem, mimo oskarżeń bezpodstawnych byłego członka zarządu,ataku z różnych stron życia publicznego Ostrowa to Stalówka znikła by z mapy Koszykarskiej OBL. Traktujcie człowieka który któryś rok z rzędu ratuje budżet klubu, wykłada pieniądze i nie tylko na spłatę długów jak w ubiegłym sezonie. Przepraszam Paweł ale mam dość tego hejtu. Do puki Paweł Matuszewski nie będzie byłym sponsorem jak kolega to STAL jest i będzie w OBL i skończcie te idiotyzmy zarzucaliscie że długi nie pozapłacane jak się okazało że jednak są spłacone to nikt nie uderzył się w pierś i nie napisał chociaż myliłem się niesamowicie udało się dzięki Paweł. Nawet żaden z Was nie podpisze się imieniem i nazwiskiem. Zastanówcie się on też ma rodzinę dzieci.
niedziela, 7 czerwca, 2026
Drogi Panie, znam to wszystko również z 1 ręki, od Pana Napierały i Wawrzyniaka. Pan natomiast wypisuje pieśni pochwalne pod adresem człowieka … i tu nie będę kończył, bo szkoda słów i komentarza jakiegokolwiek. Trzymam kciuki za działania prawne Pana Napierały i Wawrzyniaka.
poniedziałek, 8 czerwca, 2026
Witam Stalową Brać!!!!Mam informacje prosto z Ministerstwa Sportu. Pan Paweł Matuszewski odbył spotkanie w MS na którym złożył zobowiązanie do spłaty połowy dotacji. Ja mam prośbę do hejterów, wizjonerów upadku Pana Pawła o trochę wstrzemięźliwość w swoich wywodach. Prawda jest taka że gdyby to trafiło na kogoś innego to pozwy sądowe by się posypały. Gratuluję Panu Pawłowi rozwiązanie problemu z dotacją i życzę dokończenia inwestycji. Pozdrawiam
poniedziałek, 8 czerwca, 2026
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś – jedno wyklucza drugie , poza tym nie ma czegoś takiego jak spłata połowy dotacji , przestań pan się ośmieszać
poniedziałek, 8 czerwca, 2026
Oczywiście wszyscy winni , ten nie zrozumiał , tamten nie chciał , ten nie wie , a on jak panisko
Daj pan spokój