Ministerialny certyfikat za pionierskie rozwiązania. Ostrów i Jarocin w elitarnym gronie

5
Ostrów Wielkopolski z ministerialnym Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii. Przedstawiciele miasta oraz spółki CRK Energia z rąk wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego odebrali dokument, który wyróżnia regiony rozwijające się energetycznie oraz uprawniają do pozyskiwania środków na rozwój energetyki odnawialnej. Certyfikat w drugiej edycji konkursu otrzymały 33 klastry, łącznie w Polsce jest ich już 66.

Założenia Ostrowskiego Rynku Energetycznego tworzonego pod skrzydłami grupy CRK Energia przedstawialiśmy wielokrotnie na naszych łamach. W dużym skrócie ORE to współpraca między instytucjami miejskimi, powiatowymi, przedsiębiorstwami prywatnymi i osobami fizycznymi zakładająca produkcję i dystrybucję energii w ramach określonego terytorium.

ZOBACZ TEŻ: Produkcja, dystrybucja i użytkowanie energii. Słowa zmieniają się w czyny

Prace nad tworzeniem Ostrowskiego Rynku Energetycznego zostały zauważone w Ministerstwie Energii. Ostrów otrzymał certyfikat Pilotażowego Klastra Energii w ramach drugiej edycji rządowego konkursu.

Ministerstwo będzie teraz bacznie przyglądało się poczynaniom Ostrowa i innych certyfikowanych regionów w zakresie wdrażania rozwiązań z energetyki rozproszonej. Oznacza to, że dążenie do samowystarczalności energetycznej regionów musi być sprawne i efektywne.

Do drugiej edycji konkursu zgłosiły się 84 klastry z 14 województw. Do ostatecznego etapu przeszło 68 z nich, a certyfikat otrzymały 33. Łącznie po drugiej edycji, certyfikowanych klastrów jest już 66 w całym kraju. Ostrów plasuje się na 40 miejscu rankingu, wyprzedza go Klaster Energia Jarocin jako 21. na liście oraz 38 w rankingu Leszczyński Klaster Energii. Za Ostrowem w Wielkopolsce jest jeszcze 65. w kolejności Klaster Zielona Energia Konin.

Zobacz pełną listę klastrów, które otrzymały certyfikaty Ministerstwa Energii.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Kieruje Pan Janusz vel Jan Grześkowiak. Urodzony dyrektor i wizjoner z rzekomym pasmem sukcesów na koncie i rzekomą karierą wielkomiejską… On też czuje piniądz, ma pociąg do władzy i skutecznie nawija makaron na uszy decydentom – więc utrzymuje się na powierzchni (ale są lepsi od niego)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick