Miłość na medal

0
Rodzili się tuż po wojnie, pierwsze miłości przeżywali w latach 50. czy 60. XX wieku. Na spotkania umawiali się nie przez wiadomości SMS czy wysyłając sobie maile, ale listownie lub po prostu ze sobą szczerze rozmawiając. Przetrwali razem pół wieku, a niektórzy nawet dłużej. Małżeństwa, które potrafią żyć w zgodzie przez lata honorowane są przez prezydenta RP medalami. Taki zaszczyt spotkał dziś pary z gminy Przygodzice.

Prawie 40 par z gminy Przygodzice udekorowali dziś przedstawiciele samorządu w imieniu prezydenta RP. Złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody to powód do dumy dla tych, którzy wiele wysiłku włożyli w pielęgnowanie swoich związków. – Wiele z tych osób to osoby rozpoznawalne przez nas, samorządowców. Zapraszają nas na spotkania seniorów, różne wydarzenia, panie udzielają się w KGW a panowie w wielu innych organizacjach czy nawet aktywnie pracują w instytucjach podlegających pod samorząd – wylicza przewodnicząca rady gminy Przygodzice Janina Wojtasiak.

Najwięcej par z gminy Przygodzice to „złoci” jubilaci. Dzisiaj odebrali medale, kwiaty i podziękowania, wspólnie wypili lampkę szampana i spędzili czas w miłej atmosferze rówieśników. To jest najważniejsze, że wszyscy przyszliśmy tu zdrowi i ze swoimi nadal pięknymi żonami – powiedział dziś jeden z jubilatów, pan Józef.

Krótka relacja z dzisiejszego jubileuszu par małżeńskich w Jankowie Przygodzkim w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick