Milionowe inwestycje w Kępnie. Drogi to nie wszystko, co tam powstaje

16
Fot. kepno.pl
Ponad 8 mln zł będą kosztować wszystkie rozpoczęte inwestycje na terenie Kępna. Mowa nie tylko o budowie dróg, a w nich tzw. zachodniego obejścia Kępna, ale także sali gimnastycznej przy jednej ze szkół i boisk.

Najbliżej ukończenia jest gminna droga w Krążkowach. Remontowany odcinek ma 350 metrów długości i na tym odcinku zostanie położony nie tylko nowy asfalt, ale powstaną także kanalizacja deszczowa, sanitarna, oświetlenie, chodniki, a także wjazdy do posesji. Koszt inwestycji to 1 403 042,68 zł.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Budowane jest także tzw. zachodnie obejście Kępna. Pierwszy etap obejmuje przebudowę ulicy Ruchu Oporu (580 metrów). Zostanie wylany nowy asfalt, powstaną także zatoki postojowe wzdłuż jezdni, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami (842 metry). Inwestycja kosztuje 2 817 414,17 zł z czego 1 497 238,00 zł pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Drugą najdroższą inwestycją jest budowa sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kępnie. Budynek jest w stanie surowym został zamknięty, trwa kładzenie elewacji oraz montaż instalacji wewnętrznych. Obiekty mają kosztować 2 754 446 zł, a termin ich oddania został ustalony na 31 sierpnia 2018 r.

ZOBACZ TEŻ: Prawie 2 mln zł na remonty dróg w Raszkowie

To nie jedyne boisko, które powstaje. Kolejne jest budowane w Mikorzynie. Niedługo powinna się tam rozpocząć podbudowa do ułożenia nawierzchni. Całość ma kosztować 375 723 zł.

Do końca września ma zostać oddana droga za cmentarzem w Kępnie o długości 356 metrów, przy której powstaną miejsca parkingowe oraz oświetlenie. Powstanie też kanalizacja deszczowa (155 metrów). Wartość inwestycji wyniesie 670 291,68 zł.

Wartość inwestycji:
Zachodnie obejście Kępna – 2 817 414,17 zł
Sala gimnastyczna i boisko przy SP nr 1 w Kępnie – 2 754 446 zł
Droga w Krążkowach – 1 403 042,68 zł
Droga za cmentarzem w Kępnie – 670 291,68 zł
Boisko w Mikorzynie – 375 723 zł

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Brawo dla burmistrza, który uwierzył w Panią Karolinę!!! Szkoda, że w Ostrowie nie mogła rozwinąć skrzydeł.

 2. nikt nie zapytał jak bardzo zadłużona jest gmina….. to nie są żadne inwestycje, jak sami napisaliście, w większości to remonty dróg oraz prace mające na celu utrzymanie właściwej infrastruktury dla mieszkańców….

  • To naucz sie czytać sprawozdania Gminy wtedy przestaniesz pieprzyć. Kepno to jeden wielki plac budowy i dobrze zbudżetowany.

 3. Widać że się dzieję bo za panowania poprzedniego burmistrza nic się nie działo tylko zgrzyty i obstawianie stanowisk swoimi ludźmi nieznajacymi się na niczym

 4. Szkoda tylko że pracują tam tak opryskliwe osoby, mam wrażenie ze wszędzie widzą jakiś postęp? pamiętajmy urząd jest dla ludzi, nie dla stanowisk i spokojnej pracy, dla ludzi, bycie urzędnikiem to służba ludziom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tym bogatym i tym biednym – proszę sobie to zapamiętać. Proszę zainteresować się liczbą dzieci w wieku 0-3 lat i liczbą miejsc w żłobkach bo tych liczb chyba burmistrz nie porównuje. Po za tym mamy tutaj dużo młodych obcokrajowców, którzy też mają małe dzieci i za chwile też będą chcieli normalnie wrócić do pracy i oddać dziecko pod opiekę jakiejś placówki. Powodzenia w pisaniu artykułu i pozdrowienia dla Pana Burmistrza.

 5. Budowanie budynków socjalnych dla rodzin na obrzeżach gminy gdzie najbliższy sklep spożywczy jest w odległości 1,6 km, gdzie dzieci do szkoły mają 2 km, a ludzie Ci często nie mają nawet samochodu jest równie bez sensu i nie sprzyja to uspołecznieniu i nie jest chwalebną zasadą urbanistyki. Po co dać tym ludziom możliwość rozwoju gdzieś bliżej miasta, żeby chociaż do apteki po lekarstwa nie mieli pieszo 3 km. Brawo… ale szkoda drogich nieruchomości usytuowanych bliżej miasta dla tych ludzi…

  • Dodatkowo budynki nie są połączone ze szkoła żadnym chodnikiem, a droga po której chodzą dzieci nie ma nawet ograniczenia prędkości.

 6. Zosin to powinien być przypisany do UKRAINY może bym ich urazil.przez te socjalne zrobili z fajnej wioski patologie trzeba było to zepchnąć A ludzi przenieś do miasta

  • Widać jesteś z tej samej paczki co pewna królowa, która pozbywa się ludzi, którzy dużo potrafią, a otacza dworem pełnym biernych, miernych ale wiernych. Stąd widoczna różnica pomiędzy przemyślanymi, dobrze sfinansowanymi inwestycjami w Kępnie, a drogimi, często bezsensownymi inwestycjami w Ostrowie. Jacy fachowcy, takie inwestycje. W Kępnie będzie piękny całoroczny aquapark budowany przy dofinansowaniu zewnętrznym, a w Ostrowie bajorko zwane basenem miejskim czynne 1 miesiąc w roku, zbudowane kosztem innych ważnych miejskich inwestycji bez grosza dotacji, już wymagające napraw, a jeszcze nie do końca spłacone. Brawo!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick