Prawie 2 mln zł na remont dróg w gminie Raszków

6
Fot. Pixabay
Dziewięć odcinków dróg za niemal 2 mln zł planuje wyremontować w najbliższym czasie gmina Raszków. Przetargi już zostały rozstrzygnięte. Niedługo powinny rozpocząć się prace.

Spore inwestycje drogowe szykują się na terenie gminy Raszków. Przebudowę przejdzie osiem odcinków dróg gminnych, ale zanim mieszkańcy Korytnicy, Radłowa, Grudzielca, Szczurawic, Ligoty, Przybysławic i Jaskółek będą mogli korzystać z nowego, równego asfaltu, muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czekają ich utrudnienia.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Z roku na rok na zadania drogowe gminne i te prowadzone wspólnie z powiatem na drogach powiatowych gmina przeznacza coraz większe środki. Ilość zaplanowanych inwestycji wynika z zapotrzebowania zgłaszanego przez mieszkańców, a w konsekwencji – radnych Gminy i Miasta Raszków. Popyt na tego rodzaju zadania jest bardzo duży, dlatego staraliśmy się już na początku roku rozstrzygnąć jak najwięcej przetargów, by prace na naszych drogach już się rozpoczęły – wyjaśnia burmistrz Raszkowa, Jacek Bartczak.

Inwestycje będą kosztować niemal 2 mln zł, ale to nie wszystko. Kolejne pół miliona władze gminy planują przekazać powiatowi ostrowskiemu z przeznaczeniem na budowę dróg i chodników w Grudzielcu Nowym, Bieganinie, Moszczance i Jankowie Zaleśnym.

Wykaz dróg gminnych, które zostaną przebudowane:
Korytnica – 223 510,78 zł
Radłów, ul. Piaskowa – 140 921,25 zł
Grudzielec w kierunku Bronowa – 243 534,19 zł
Szczurawice – 114 346,99 zł
Droga G558P w Grudzielcu – 136 937,56 zł
Radłów, ul. Wiśniowa – 190 000,01 zł
Ligota, ul. Poprzeczna – 130 948,24 zł
Przybysławice – 186 670,94 zł
Jaskółki – 347 479,94 zł

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda że nie zrobią tej drogi łączącej Roszki z Ligotą przez las, wiele osób dojeżdżających z pobliskich wiosek do Krotoszyna miało by o połowę krótszą trasę. Cześć tej drogi kiedyś tam zrobili i na tym stanęło, ale to chyba była zasługa Krotoszyna.

    • Racja przydało by się, tak to trzeba jeździć przez Raszków wiec jakieś z 15 km więcej.

  2. Wreszcie się wzięli za te drogi w grudzielcu, przejeżdżam tam codziennie już zawieszenie w aucie musiałem wymieniać.

  3. W Radłowie ulica Wiśniowa to już chyba z 3 raz przekładają termin remontu. kwiecień nie, maj nie, to może czerwiec albo lipiec??? ciekawe dlaczego???? hmmmm

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick