Mikstacki drifter w tarapatach [WIDEO]

0
screen z monitoringu / KPP Ostrzeszów
Driftowanie po płycie Rynku w Mikstacie nie skończyło się dobrze dla 18-letniego kierowcy, który postanowił potrenować jazdę na ręcznym pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Niewiele brakowało, a doszłoby do kolizji. Nastolatek odpowie przed sądem.

Policjanci komendy powiatowej w Ostrzeszowie udostępnili właśnie nagranie z 31 stycznia, na którym widać samochód driftujący po mikstackim Rynku. Jego wyczyny zarejestrowały kamery skierowane na najważniejszy plac miasta, a następnie zapis trafił do funkcjonariuszy. Dotarło tam także zgłoszenie o tego typu zdarzeniu, na podstawie którego zabezpieczono monitoring.

CZYTAJ TEŻ: Pędził pod prąd obwodnicą Ostrowa. Jest nagranie [WIDEO]

„Ujawniono, że w 25 stycznia o 21.55 18-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Opel, poprzez wprowadzenie pojazdu w kontrolowany poślizg na ul. Rynek zmusił kierującego pojazdem marki Renault do gwałtownego hamowania, aby uniknąć zderzenia się pojazdów” – relacjonują policjanci z Ostrzeszowa.

W toku przeprowadzonych na początku lutego br. czynności wyjaśniających 18-letniemu kierującemu przedstawiono zarzut popełnienia wykroczenia z art. 86 par. 1 Kodeksu Wykroczeń.

Art. 86 par. 1 KW: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

Młodemu mężczyźnie zatrzymano także prawo jazdy. To nie koniec jego kłopotów, bo do sądu skierowano wniosek do sądu o ukaranie go za driftowanie po płycie Rynku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick