Mija rok od tragicznej śmierci Tomasza Jędrzejaka

0
Był żywą legendą ostrowskiego żużla. Tomasz Jędrzejak odszedł od nas dokładnie rok temu - 14 sierpnia 2018 roku. Informacja o samobójstwie wstrząsnęła całym miastem, bo znali go nie tylko fani czarnego sportu. Żużlowa rodzina była w szoku, bo odszedł jej członek, wspaniały zawodnik, przyjaciel, idol.

Informacja o samobójstwie Tomasza Jędrzejaka – jednego z najlepszych ostrowskich żużlowców w historii – była szokiem, a pamięć o tym, że właśnie mija rok od tej tragicznej chwili, wyzwala kolejne pytania, dlaczego zdecydował się na tak dramatyczny krok.

ZOBACZ TEŻ: „Staram się żyć ze wszystkimi w zgodzie”. Zobacz ostatni wywiad Tomasza Jędrzejaka dla Telewizji Proart

Tomasz Jędrzejak urodził się 14 lipca 1979 roku. Od najmłodszych lat pasjonował się żużlem, a pierwsze kroki w tym sporcie stawiał w Iskrze Ostrów Wielkopolski. Licencję uzyskał w 1995 roku. Najdłużej był związany ze Spartą Wrocław, ale reprezentował także barwy zespołów z Tarnowa i Częstochowy. Kiedy zdecydował się popełnić samobójstwo, był związany kontraktem ze Stalą Rzeszów. W latach 2004-2006 jeździł w Klubie Motorowym Ostrów. Reprezentował także kluby zespołów ze Szwecji, Wielkiej Brytanii i Danii.

Na swoim koncie miał m.in. medale: Mistrzostw Polski Par Klubowych (2000, 2001, 2005, 2007, 2011, 2013, 2017), Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (1999), Drużynowych Mistrzostw Polski (2002), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (2000). W 2012 roku wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, a w 2003 roku – brązowy medal na tej imprezie.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Jędrzejak ma swojego krasnala we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

W ostatnim sezonie kariery był najskuteczniejszym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej, reprezentując barwy Stali Rzeszów.

Zmarł 14 sierpnia 2018 roku. Miał 39 lat.

W środę 14 sierpnia, a więc dokładnie w pierwszą rocznicę jego śmierci odbędzie się msza św. w jego intencji. Zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Limanowskiego o godz. 15.30.

Zobacz, jak żużlowcy pożegnali Tomasz Jędrzejaka na ostrowskim stadionie

Pożegnanie Tomasza Jędrzejaka na Stadionie Miejskim

Po zakończeniu niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zgaszono światło. Kibice otrzymali świece. Na telebimie zaprezentowany został film, który prezentował karierę Tomasza Jędrzejaka. W taki sposób oddano hołd najlepszemu żużlowcowi w historii Ostrowa Wielkopolskiego. To był niesamowity moment, który był pełen wzruszeń i łez.

Opublikowany przez wlkp24.info Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick