Mieszkaniec Krotoszyna członkiem Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości [WIDEO]

4
Bartosz Litwin (z prawej) odbiera nominację / screen z transmisji na żywo, fanpage Ministerstwa Zdrowia
Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego Bartosz Litwin został członkiem pierwszej Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości przy ministrze Zbigniewie Ziobrze. Podobnie jak pozostali nominowani będzie zajmował się projektami związanymi z wymiarem sprawiedliwości, a także edukacją prawną i obywatelską skierowaną głównie do młodzieży szkolnej i studentów.

Inicjatywy podejmowane przez Radę Sprawiedliwości podejmować mają zagadnienia związane z edukacją prawną i obywatelską, promowaniem nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. Członkowie rady będą mieć także za zadanie opracowywanie analizy dotyczące aktów prawnych prezentowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, z którym zostanie zapoznany szef tego resortu Zbigniew Ziobro. Także w gestii tego organu będzie spoczywać działalność związana z prowadzeniem kampanii społecznych.

CZYTAJ TEŻ: Część urzędów pracuje na innych zasadach. Nowe obostrzenia związane z pandemią

– Czekamy na Wasze pomysły i zaangażowanie. Jesteście świetnie przygotowani do takiej aktywności i możecie mieć realny wpływ na to, co się dzieje w kraju – powiedział tuż przed wręczeniem nominacji minister Marcin Romanowski.

Dostanie się do Rady Sprawiedliwości nie było łatwe, bo zgłosiło się niemal 200 osób. Spośród nich wybrano 24 reprezentantów z całego kraju. W tym gronie znalazł się Bartosz Litwin z Krotoszyna.

Najmłodszy członek ma 16, a najstarszy 26 lat. Kadencja Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości trwa rok.

CZYTAJ TEŻ: Totalna dewastacja. Zniszczyli kosze i lampy. Dopiero co je zamontowano

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick