Część urzędów pracuje na innych zasadach. Nowe obostrzenia związane z pandemią

3
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Część urzędów ponownie wprowadziło ograniczenia w przyjmowaniu mieszkańców. Urzędnicy przekonują, że wiele spraw można załatwić telefonicznie, a dokumenty złożyć przez ePUAP bądź w paczkomacie. Sprawdziliśmy na wlkp24.info, co się zmieniło.

Niektóre urzędy w naszym regionie zmieniły zasady funkcjonowania. Choć przez ostatnie miesiące mieszkańcy mogli osobiście załatwić w nich sprawy, od poniedziałku wprowadzono zakaz wchodzenia do niektórych budynków, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Ostrów Wielkopolski (miasto)

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim opublikował wykaz numerów telefonów do poszczególnych wydziałów. Mogą być pomocne dla mieszkańców, którzy pilnie potrzebują skontaktować się z pracownikami magistratu. Możliwy jest także kontakt poprzez platformę ePUAP.

Osobiste stawiennictwo mieszkańca możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu terminu i godziny wizyty w godzinach pracy urzędu od 8.00 do 16.00, z wyłączeniem:

  • rejestracji zgonów, które obsługiwane są  na bieżąco,
  • innych wyjątkowych sytuacjach (niecierpiących zwłoki).

Osoby umówione telefonicznie na konkretną godzinę muszą kierować się do wejścia bocznego od strony al. Powstańców Wielkopolskich oznaczonego symbolem A1.

Dokumenty można składać pocztą lub za pośrednictwem platformy ePUAP, a w wyjątkowych sytuacjach można to zrobić w punkcie podawczym zlokalizowanym przy drzwiach głównych budynku urzędu (wejście A).

Wykaz numerów telefonów można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim pod tym linkiem.

Ostrów Wielkopolski (gmina)

Ograniczenia w obsłudze mieszkańców wprowadził także Urząd Gminy w Ostrowie Wielkopolskim. Obowiązują one od czwartku 18 marca. „Wszelkie urzędowe sprawy można załatwić osobiście od 7.30 do 14.00 w Punkcie Obsługi Klienta (na parterze budynku). Po tej godzinie urząd zostanie zamknięty dla interesantów. Do godziny 15.30 możliwy będzie jedynie kontakt telefoniczny bądź mailowy” – informuje Anna Woźnica.

Kalisz

Także Kalisz zdecydował się na podobne działanie i również ograniczył w pewien sposób możliwość osobistego załatwiania spraw przez urzędników w magistracie. 20 marca zamknięto ekspozycję w ratuszu, a od poniedziałku interesanci mogą odwiedzić urząd, ale z przerwą w ciągu dnia. Od teraz obowiązują godziny od 7.30 do 13.00 i od 14.00 do 19.30. Bezpośrednia obsługa odbywa się od poniedziałku do piątku w dwóch lokalizacjach:

  • w pokoju nr 1 na parterze budynku Ratusza,
  • w Biurze Obsługi Interesanta.

Jest ona możliwa – podobnie jak w Ostrowie – po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny przyjęcia.

„Przypominamy, że działa urzędowy paczkomat” – podpowiadają pracownicy magistratu. Jak z niego skorzystać? Instrukcja znajduje się pod linkiem. Wiele spraw można też załatwić poprzez ePUAP.

Jarocin

Praca zdalna Urzędu Miejskiego w Jarocinie została przedłużona do 9 kwietnia. Interesanci mogą skontaktować się z urzędnikami korzystając z dyżuru telefonicznego trwającego od 8.00 do 14.00. Będą go pełnić:

  • Referat Spraw Obywatelskich – dowody osobiste i sprawy meldunkowe (62 749 96 25),
  • Referat Spraw Obywatelskich – działalność gospodarcza (62 749 96 20),
  • Sekretariat w przypadku pilnych spraw (62 749 96 00).

Nadal będzie czynne Biuro Obsługi Klienta zlokalizowane w budynku przy ul. Kościuszki 15b (62 747 63 53). Z Urzędem Stanu Cywilnego także można się umówić telefonicznie i zapytać, jak dopełnić formalności w czasach pandemii (62 747 23 05).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • Czy prawdą jest, że wirus przyniesiony do domu przez jedną z urzędniczek zabił jednego z seniorów? Jeśli tak to już jest prokuratura Starosto.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick