Mieszkanie+ w Krotoszynie. Samorząd zbiera opinie mieszkańców

1
W Wielkopolsce szlaki przetarł Jarocin, budując prawie 400 lokali. W trakcie budowy mieszkania są już w Poznaniu, w październiku ubiegłego roku klucze do nowych „M” wręczono lokatorom w Kępnie. Do budowy bloków w ramach programu rządowego "Mieszkanie+" szykuje się m.in. Krotoszyn. Samorząd nie chce jednak sam podejmować decyzji, tylko szczegóły konsultować z mieszkańcami. Każdy zainteresowany ewentualnym wynajmem w przyszłości może zasugerować jakie ma oczekiwania.

To właśnie Jarocin jako pierwszy samorząd w Polsce zdecydował się na budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie +. W grudniu 2016 roku ruszyła budowa 366 mieszkań, dziś już wszystkie są zamieszkałe przez lokatorów. Lokale mają po 36 m2 lub  55 m2, w momencie przekazania mieszkańcom były wykończone „pod klucz” . Stawki za ich wynajem są bardzo niskie, przez co w Jarocinie chętnych było po kilkadziesiąt rodzin na jedno mieszkanie. Budową tanich mieszkań przy finansowym wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zainteresowany jest także Krotoszyn. Samorząd już w 2017 roku zapoznawał się ze szczegółami programu.

Samorząd krotoszyński planuje budowę około 80 mieszkań „na start”, ale to tylko wstępne przypuszczenia o zapotrzebowaniu. Władze chcą poznać jakie faktycznie oczekiwania mają mieszkańcy. Dlatego każdy potencjalny lokator takiego mieszkania może uzupełnić specjalną ankietę.

Z mieszkań w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym.  Samorząd na budowę może otrzymać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gmina Krotoszyn jako wkład własny gospodaruje już gruntami na przedmieściach, na których stanęłyby co najmniej dwa bloki.

Druk ankiety można pobrać w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie w Punkcie Informacyjnym, uzupełnioną dostarczyć w to samo miejsce lub wysłać mailowo czy pocztą tradycyjną do magistratu przy ul. Kołłątaja 7 do 19 czerwca.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick