DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mieszkanie+ w Krotoszynie. Samorząd zbiera opinie mieszkańców

To właśnie Jarocin jako pierwszy samorząd w Polsce zdecydował się na budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie +. W grudniu 2016 roku ruszyła budowa 366 mieszkań, dziś już wszystkie są zamieszkałe przez lokatorów. Lokale mają po 36 m2 lub  55 m2, w momencie przekazania mieszkańcom były wykończone „pod klucz” . Stawki za ich wynajem są bardzo niskie, przez co w Jarocinie chętnych było po kilkadziesiąt rodzin na jedno mieszkanie. Budową tanich mieszkań przy finansowym wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zainteresowany jest także Krotoszyn. Samorząd już w 2017 roku zapoznawał się ze szczegółami programu.

Samorząd krotoszyński planuje budowę około 80 mieszkań „na start”, ale to tylko wstępne przypuszczenia o zapotrzebowaniu. Władze chcą poznać jakie faktycznie oczekiwania mają mieszkańcy. Dlatego każdy potencjalny lokator takiego mieszkania może uzupełnić specjalną ankietę.

Z mieszkań w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym.  Samorząd na budowę może otrzymać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gmina Krotoszyn jako wkład własny gospodaruje już gruntami na przedmieściach, na których stanęłyby co najmniej dwa bloki.

Druk ankiety można pobrać w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie w Punkcie Informacyjnym, uzupełnioną dostarczyć w to samo miejsce lub wysłać mailowo czy pocztą tradycyjną do magistratu przy ul. Kołłątaja 7 do 19 czerwca.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • P
    Posejdon

    poniedziałek, 19 sierpnia, 2019

    I znuw nie roby wszytsko za darmo. Na czarno pracują i wszytsko za darmo a inni cieszka pracują i nic nie dostaną.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz