Mieszkańcy Ostrowa i Kalisza pojadą w Tour de Pologne!

3
zdjęcia: kalisz.pl | grafika: wlkp24.info
Kamila Wysota z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wiktoria Suchecka i Andrzej Jabłoński z Kalisza przejadą odcinek specjalny dla osób niepełnosprawnych w ramach 76. edycji najsłynniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce. Mieszkańcy naszego regionu przejadą na trójkołowych rowerach podczas 3. etapu Tour de Pologne 5 sierpnia w Zabrzu.

Uczęszczająca do Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim Kamila Wysota będzie jedną z bohaterek tegorocznego Tour de Pologne. Weźmie udział w przejeździe trójkołowym rowerem podczas 3. etapu rozgrywanego w Zabrzu tego legendarnego wyścigu.

Kolejną uczestniczką zawodów w tej kategorii będzie Wiktoria Suchecka – uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Urodziła się z zespołem Downa. Udział w tak ważnym wydarzeniu to dla niej odskocznia od codziennych problemów i coś, co pozostanie w jej pamięci na długo. Andrzej Jabłoński to urodzony w Kaliszu supermaratończyk, który w 1997 roku przebiegł prawie 1600 kilometrów z rodzinnego miasta do Watykanu. Obecnie wraca do zdrowia.

Nasi zawodnicy będą jechać na specjalnych trójkołowych rowerach w grupie ośmiu zawodników już 5 sierpnia o godzinie 13.00. Pokonają trasę na Stadionie Śląskim w Zabrzu. Wyścig zaplanowano przed finiszem kolarzy biorących udział w 76. edycji Tour de Pologne organizowanego przez Czesława Langa. Na godzinę 19.00 zaplanowano uroczystą dekorację uczestników odcinka specjalnego dla osób niepełnosprawnych.

Pomysłodawcą wydarzenia jest fundacja Eco Textil, która już od kilku lat dostarcza trójkołowe rowery do szkoły, w której uczy się Wiktoria. Celem akcji było pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach sportowych. Udział w tak doniosłym i znanym wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne będzie dla każdego uczestnika niezapomnianą chwilą.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick