Mierzą książkom temperaturę, czyli kwarantanna z przymrużeniem oka [WIDEO]

1
screen z fanpage'a Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin
Mierzenie temperatury książkom? Takie rzeczy dzieją się w jarocińskiej bibliotece. Uwieczniły to w materiale wideo pracownice książnicy i z przymrużeniem oka pokazały, jak dbają o zbiory w czasach epidemii. Takiej opieki książki z innych bibliotek mogą im tylko pozazdrościć.

Życie powoli wraca do normalności po tym, jak znoszone są kolejne obostrzenia. Kilkanaście dni temu działalność wznowiły m.in. biblioteki. Ta publiczna w Jarocinie już ma długą listę atrakcji przygotowywanych na najbliższe tygodnie (wkrótce napiszemy o tym szerzej) dla czytelników, ale ci w pierwszej kolejności sią stęsknieni za książkami. – Kontaktowało się z nami sporo osób w ostatnich tygodniach z pytaniem, kiedy otworzymy biblioteki, bo kończą im się już zapasy książek – mówi Justyna Daniel-Korzyniewska, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

ZOBACZ: Kilka tysięcy książek w dwa dni zniknęło z bibliotecznych regałów

Jak widać za okazałymi zbiorami książnic stęsknieni są nie tylko mieszkańcy, ale i pracownice bibliotek, które w nowej rzeczywistości w wyjątkowy sposób opiekują się książkami. Jak to robią, pokazały z przymrużeniem oka w krótkim filmie opublikowanym na fanpage’u biblioteki. Są stanowiska kwarantannowe, przestrzegany pełen reżim sanitarny, troskliwa opieka, doglądanie stanu poszczególnych wydań i… mierzenie temperatury!

>> Zajrzyj do naszego działu z recenzjami książek
(co piątek nowe zestawienie) <<

Jak wygląda opieka nad książkami w jarocińskich bibliotekach? Zobaczcie na własne oczy!

Książkowa kwarantanna w Bibliotece Jarocin

Ciekawi jesteście jak wygląda kwarantanna książek w bibliotece – ano tak! I żeby było jasne – przetrzymywane książki z gorączką, na kolejne 5 dni, nie są łatwymi pacjentami i dają nam nieźle w kość, bo one strasznie wyrywają się do Was i co się nasłuchamy to nasze. Więc przychodźcie i je wypożyczajcie! #bibliotekajarocinnapotserunku #zasmakujwbibliotecejarocin

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Wtorek, 19 maja 2020

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick