DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kilka tysięcy książek w dwa dni zniknęło z bibliotecznych regałów

54 – dokładnie przez tyle dni ostrowska biblioteka była zamknięta dla czytelników. Bibliotekarki wciąż jednak pozostawały na posterunku i robiły wszystko, by w dniu ponownego jej uruchomienia oferta dla wypożyczających książki była atrakcyjna. Porządki na półkach, zakupy nowości książkowych czy reorganizacja pracy – nad tym wszystkim skupiano się od kilku tygodni. Czytelnicy od poniedziałku 11 maja mogą odwiedzać bibliotekę. Jak się okazuje – są stęsknieni za nowymi lekturami. – Można powiedzieć, że wyrobiliśmy 150% normy, bo tylko jednego dnia odwiedziło nas 750 czytelników, oddano 2250 książek, a ponad 1600 wypożyczono – wylicza dyrektor Włodzimierz Grabowski. Wczoraj bibliotekarki miały pełne ręce roboty, dziś w książnicy pojawiło się nieco mniej osób, ale wciąż sporo ostrowian zdecydowało się sięgnąć po lektury. Liczba wypożyczonych książek przekroczyła już dwa tysiące.

Oczywiście odwiedzając biblioteki trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo nowe zasady są ściśle określone i oparte na wytycznych sanepidu. Czytelnik może podać bibliotekarce tytuły książek, które chce wypożyczyć lub zdać się na gust pracownic wypożyczalni. Na tych samych zasadach pracują wszystkie filie biblioteki z wyjątkiem tej znajdującej się w szpitalu, bo ta pozostaje całkowicie zamknięta co najmniej do końca maja. – Część czytelników jest przygotowana i przychodzi ze swoimi listami, ale jednak większość prosi o radę w wyborze książek. Czytelnicy są spragnieni przede wszystkim nowości – mówi kierownik Biblioteki Głównej Jolanta Suchorzewska.

Biblioteka Główna przy ul. Raszkowskiej działa w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 8:00 do 18:00, w środy od 9:00 do 14:00. W sobotę wypożyczalnia jest nieczynna. Działają tak również wszystkie filie Biblioteki Publicznej, z wyjątkiem Filii nr 6. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od 10:00 do 18:00, w poniedziałki od 9:00 do 16:00, w środy od 9:00 do 14:00, a w piątki od 10:00 do 17:00. Co istotne – cały czas można dołączać do grona czytelników i zakładać konta.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz