DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Mieli przechować, postanowili sprzedać. Firma przywłaszczyła 2600 ton cukru

Umowa pomiędzy koncernem a firmą została zawarta w październiku 2016 roku. Towar miał być przechowany do marca br. Pierwsza partia została odebrana w umówionym terminie, jednak przy próbie kolejnego odbioru pojawiły się problemy.

Gdy przedstawiciele producenta zjawili się pod koniec marca w firmie przechowującej towar, zastali puste magazyny. Pozostałe, ponad 2600 ton cukru zniknęło – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia do Komendy Powiatowej policji w Jarocinie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawą, przy wsparciu komendy wojewódzkiej, zajęli się śledczy Zespołu d.s. Zwalczania Przestępczości Gospodarczej.

– Policjanci jeszcze tego samego dnia udali się do firmy, która była odpowiedzialna za przechowywany na jej terenie towar. Na miejscu zabezpieczono dokumentację. Po kilku godzinach pracy funkcjonariusze wrócili do komendy wraz z dwoma zatrzymanymi: prezesem firmy i prokurentem. Jak wynika z ustaleń policyjnych, pozostały cukier mężczyźni bezprawnie wykorzystali do prowadzenia swojej własnej działalności – dodaje rzecznik.

Zarzut: wspólne przywłaszczenie powierzonego mienia (2639 ton cukru i 2639 palet drewnianych) o łącznej wartości 7.441.980 zł.

Podejrzani przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Na wniosek policji, prokurator w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł od każdego z nich, objęcia podejrzanych dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz