Międzyszkolna Liga Koszykówki - zobacz zdjęcia z meczów w Arenie Ostrów [GALERIA FOTO]

Powoli opadają emocje po poniedziałkowych rozstrzygnięciach w ramach Międzyszkolnej Ligi Koszykówki. Projekt powrócił na mapę Ostrowa Wielkopolskiego po latach przerwy i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych adeptów koszykówki i nie tylko.

Meczu o 3. miejsce: Zespół Szkół Technicznych – IV Liceum Ogólnokształcące 65:53

Rywalizacja toczyła się w przyszkolnych halach, a finał oraz mecz o 3. miejsce rozegrano w Arenie Ostrów. To właśnie tam mecze o stawkę rozgrywają zawodnicy BM Stali Ostrów Wielkopolski.

Najpierw rozegrano spotkanie o brąz. Najniższe miejsce na podium zajął Zespół Szkół Technicznych, który po wyrównanych czterech kwartach przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i pokonał IV Liceum Ogólnokształcące 65:53.

Mecz o 1. miejsce: III Liceum Ogólnokształcące – I Liceum Ogólnokształcące 81:48

Tuż po rywalizacji o brąz na parkiet wybiegli koszykarze z dwóch kolejnych szkół średnich na terenie miasta: I i III LO. W tym spotkaniu przewaga była wyraźna od początku do końca ze wskazaniem na późniejszych zwycięzców. Bardziej aktywni pod koszem byli uczniowie III Liceum, którzy dość szybko pozbawili złudzeń rówieśników.

O zwycięstwo musieli jednak walczyć do końca, bo przeciwnicy nie zamierzali się poddać. Ostatecznie jednak to koszykarze z III LO wygrali wyraźnie 81:48.