DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Michalinka Binek poddana zabiegowi Fontana. Jak czuje się dziewczynka?

Aleksandra Binek, mama Michalinki będąc jeszcze w ciąży usłyszała, że jej córka urodzi się z wadą serca HLHS, czyli najprościej mówiąc niedorozwój lewej komory serca. Od momentu przyjścia na świat dziewczynki, jej rodzice toczyli bój o jej życie i zdrowie.

CZYTAJ: Przed Michalinką Binek kolejna operacja. Jak radzi sobie mała bohaterka?

Szczęśliwie, wszystko przebiega pomyślnie i kolejne zabiegi i operacje dają coraz większą nadzieję na powrót dziewczynki do zdrowia. Rodzina znalazła pomoc w jednej z niemieckich klinik, która specjalizuje się w leczeniu takich wad serca. Rodzice Michalinki na bieżąco informują o kolejnych krokach.

Na fanpage’u „Serduszko Michalinki” pojawił się wpis, że dziewczynka ponownie znalazła się w klinice, przeszła szereg badań i została zakwalifikowana do ostatniego etapu leczenia serca jednokomorowego – operacji metodą Fontana. „(…) mamy nadzieję, że to ostatnia bitwa, jaką przyjdzie jej stoczyć w walce o swoje życie” – piszą rodzice Michalinki.

Z najnowszych informacji (wpis z czwartku o godzinie 8:52) wiemy, że dziewczynka przebywa już na sali operacyjnej.

AKTUALIZACJA 17:30

Rodzice Michalinki poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że operacja się zakończyła i wszystko poszło zgodnie z planem! „Przyszedł do nas pan profesor Malec, który powiedział, że jest bardzo dobrze oraz że poszło lepiej, niż się spodziewali. I oby dalej wszystko szło tak, jak do tej pory!” – informują rodzice.

Dziewczynka przebywa teraz na sali pooperacyjnej w towarzystwie mamy i taty. Wybudza się i jest świadoma. „Wie, że przy niej jesteśmy. Uspokaja się na dźwięk naszego głosu i kiedy czuje nasz dotyk. Bardzo nas teraz potrzebuje. Najbliższe godziny będą bardzo wymagające zarówno dla nas jak i dla niej. Choć dla niej zdecydowanie bardziej.”

Rodzice Michalinki kierują ogromne podziękowania zarówno dla lekarzy i wszystkim, którzy okazali wsparcie w tych trudnych chwilach.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  Adam

  czwartek, 21 lipca, 2022

  Trzymam kciuki! Zdrowia!

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  piątek, 22 lipca, 2022

  Zdròwka ♥️

  Odpowiedz
 • M
  Mariola

  piątek, 22 lipca, 2022

  Trzymam kciuki I przytulasy dla Was to takie ważne

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz