Miasteczko ruchu drogowego w Pleszewie. Ma nauczyć bezpieczeństwa najmłodszych

2
Fot. pleszew.pl
W Pleszewie rusza innowacyjny projekt, który ma na celu poprawić bezpieczeństwo dzieci poruszających się po mieście pieszo oraz na rowerze. Na terenie stadionu miejskiego powstanie miasteczko ruchu drogowego o powierzchni niemal 1200 metrów kwadratowych. Tam będą odbywać się zajęcia dla najmłodszych.

Miasteczko o powierzchni niemal 1200 metrów kwadratowych będzie zawierało m.in. rondo, skrzyżowania z drogami równorzędnymi i podporządkowanymi, przejścia dla pieszych, znaki pionowe i poziome, sygnalizację świetlną, ulice dwukierunkowe i jednokierunkowe. Pojawi się też dodatkowo „ósemka” do nauki jazdy.  Obiekt oświetlą latarnie ledowe. Nauka będzie wspomagana aplikacją telefoniczną. – Uruchomimy również bezpłatne profesjonalne zajęcia dla uczniów realizowane w ramach lekcji w-f lub techniki – mówi kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie Ilona Błaszczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Pleszewie ze specjalną komorą izolacyjną

Miasteczko, które powstanie na stadionie miejskim w Pleszewie będzie w 100% ekologiczne. Zasilanie zapewnią panele fotowoltaiczne, pojawi się tam także zieleń. Posadzone zostaną brzozy, śliwy wiśniowe, berberysy, czy trawy.

Całość pochłonie 550 tysięcy złotych, a pieniądze pochodzą z programu “Eko Pleszew”. Cała pula środków w tym programie wynosi ponad milion złotych, z czego ponad połowa pochodzi ze środków unijnych. Miasteczko do nauki bezpieczeństwa na drodze dla najmłodszych wystartuje już w 2021 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick