Miała się opiekować, “zaopiekowała się też biżuterią”

0
Zarzuty kradzieży usłyszała 44-latka zatrzymana przez ostrowskich policjantów. Podejrzana opiekowała się 93-letnią kobietą. Jak się jednak okazało, podczas wykonywania tych obowiązków kobieta „zaopiekowała się” również złotą biżuterią pokrzywdzonej. Opiekunka odpowie za popełnione przestępstwo, które jest zagrożone karą nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zostali poinformowani o kradzieży mienia. Jak się okazało 93-letnia ostrowianka zorientowała się, że z mieszkania zniknęła złota biżuteria. Łącznie straty wyniosły ponad 1,5 tysiąca złotych.

Policjanci szybko ustalili, osobę podejrzaną, którą okazała się opiekunka starszej kobiety. Kobieta miała opiekować się starszą mieszkanką Ostrowa Wielkopolskiego i pomagać w czynnościach domowych. 44-latka wykorzystując nieuwagę podopiecznej skradła złotą biżuterię. Podejrzana składając wyjaśnienia, przyznała się do kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione mienie – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przestępstwo, które popełniła zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

źródło: KPP Ostrów, fot. policja.pl/archiwum

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick