Dopalacze od dzisiaj są narkotykami

2
21 sierpnia wchodzi w życie tzw. nowelizacja ustawy dotycząca dopalaczy. Od tego dnia będą one traktowane na równi z narkotykami. Kary za handel nimi oraz ich posiadanie będą wyższe, co ma przyczynić się do zmniejszenia popularności tego typu substancji.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, każdego miesiąca dochodzi do około 300 zatruć dopalaczami. Substancje tego typu często są bardziej niebezpieczne niż tzw. „tradycyjne” narkotyki, a o negatywnych skutkach ich działania niejednokrotnie w ostatnim czasie przekonali się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

W nowelizacji ustawy dotyczącej dopalaczy i narkotyków, pojawiły się m.in. zapisy mówiące o podwyższonych karach za posiadanie i handel dopalaczami właśnie. Zostały one zrównane z tymi, jakie spotykają osoby posiadające i handlujące narkotykami.

Zmiany w prawie nie są lekiem na całe zło. Bardzo ważny – nie tylko w kwestii środków psychoaktywnych – jest zdrowy rozsądek, który powinien iść w parze z myślą o tym, że będąc pod wpływem tego typu substancji, możemy zagrażać nie tylko własnemu życiu i zdrowiu, ale także otaczających nas ludzi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick