Miał nielegalny tytoń i narkotyki. Drugi z ulicy trafił do aresztu

0
26-latek z gminy Ostrzeszów został zatrzymany za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez akcyzy. Z kolei 25-latek z Jarocina wprost z ulicy trafił za kratki. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za groźby karalne oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Ostrzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który ma w swoim posiadaniu narkotyki oraz tytoń bez akcyzy. – We wskazane miejsce skierowano patrol dzielnicowych, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. W trakcie czynności polegających na przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych ujawniono środki ustawowo zabronione w postaci marihuany w ilości około 8 gramów oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy w ilości około 930 gramów – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a za posiadanie narkotyków oraz tytoniu odpowie przed sądem.

Za kratki trafił natomiast 25-latek z Jarocina. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwa między innymi gróźb karalnych, znieważenia i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. – Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili aktualne miejsce pobytu osoby i podjęli czynności zmierzające do umieszczenia poszukiwanego w Zakładzie Karnym. Gdy mężczyzna był przekonany, że sprawiedliwość już go nie dosięgnie, na jego drodze stanęli policjanci. W minioną sobotę funkcjonariusze zauważyli, stojącego w pobliżu wytypowanego miejsca, poszukiwanego 25-latka – mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

25-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick